Atraktivní fotbal bohatý na branky nabídlo v neděli dopoledne na hřišti v Luční ulici utkání patnáctého kola ČFL. Plzeňští mladíci se pro letošní rok rozloučili se svými fanoušky vysokou výhrou nad rezervou libereckého Slovanu, kterému dokázali nastřílet šest branek.

Atraktivní fotbal bohatý na branky nabídlo v neděli dopoledne na hřišti v Luční ulici utkání patnáctého kola ČFL. Plzeňští mladíci se pro letošní rok rozloučili se svými fanoušky vysokou výhrou nad rezervou libereckého Slovanu, kterému dokázali nastřílet šest branek.

Od samého počátku působili domácí fotbalisté kompaktnějším dojmem. Do svého soupeře se zakousli a již ve třetí minutě nebezpečně pálil z hranice velkého čtverce Krmenčík. O šest minut později přišla kombinační akce po ose Dvořák – Hoffmann, který našel volného Krmeníčka, na jehož křižnou střelu brankář Liberce nedosáhl. Ve 28. minutě, po zákroku Sladkého v pokutovém území, vyrovnávali hosté Polákem z pokutového kopu. O chvilku později měl branku na kopačkách domácí Kůžel, ale jeho střelu zastavila tyč. Ve 36. minutě zahrál autor branky Slovanu ve velkém čtverci rukou a nařízený pokutový kop proměnil ve vedoucí branku Hoffmann. „Během prvního poločasu, přestože jsme působili fotbalovějším dojmem, hrozil soupeř z nebezpečných brejků, které nám dělaly problémy. Vyrovnávací brankou pak utkání dokonce zdramatizoval. My jsme však dokázali jít za vítězstvím a po zásluze se opět ujali vedení,“ popisoval utkání asistent trenéra Martin Lepeška.

I druhý poločas byl v režii domácích fotbalistů, kteří svůj výborný výkon potrhli dalšími hezkými brankami. V 57. minutě se prosadil po individuální akci Kůžel – 3:1. O minutu později se Dvořákovi vyplatil důraz při rozehrávce soupeře a poslal svůj tým do tříbrankového vedení – 4:1. V 65. minutě poslal Hoffmann míč uličkou na Mandulu, ten jej dal pod sebe na volného Kůžela, který se nemýlil a připsal si druhou přesnou trefu v utkání. Konečnou podobu výsledku dával po centru do vápna na zadní tyči osamocený Beránek, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou branku – 6:1. „Od stavu 3:1 jsme měli zápas jasně pod kontrolou a chvílemi se měnil v naší exhibici. Kluci opět předvedli týmový výkon. Zápas vyšel všem hráčům, bylo by nespravedlivé vyzdvihovat výkon jednotlivce,“ dodal Lepeška. K poslednímu letošnímu utkání zajíždí viktoriáni příští neděli na hřiště Arsenálu Česká Lípa, který v sobotu prohrál v Ovčárech.

FC Viktoria Plzeň B - FC Slovan Liberec B 6:1
Poločas: 2:1
Branky: 57. a 66. Kůžel, 58. a 67. Dvořák , 9. Krmenčík, 36. Hoffmann (PK), - 28. Polák (PK)