Stejně jako v prvním, i ve svém druhém domácím utkání jara, dokázala juniorka Viktorie Plzeň zužitkovat výhodu domácího prostředí a zvítězit. Tentokráte získala skalp Vltavínu, když o své výhře rozhodla již během první části, kdy vstřelila dvě branky.

Stejně jako v prvním, i ve svém druhém domácím utkání jara, dokázala juniorka Viktorie Plzeň zužitkovat výhodu domácího prostředí a zvítězit. Tentokráte získala skalp Vltavínu, když o své výhře rozhodla již během první části, kdy vstřelila dvě branky.

Ideální fotbalové počasí, perfektně připravený pažit hlavního hřiště v Luční ulici a atraktivní soupeř z čela tabulky. To byla lákadla nedělního utkání 20. kola ČFL. Jako první zahrozili hosté a sice již v páté minutě minul Předota ve skluzu střílený centr, který prošel domácím vápnem. O pět minut později to byl Jakub Hora, kdo po centru Končala hlavou těsně minul. Bez gólového efektu skončila příležitost Kyndla v jedenácté minutě, který z deseti metrů pálil nad. Ve 12. minutě se domácí ale už poprvé radovali. Míč zatáhl po pravé straně Štípek, jeho centr skončil ve vápně, kde se ve skrumáži nejlépe orientoval David Kůžel a nedal brankáři Čabovi šanci – 1:0.  Ve 28. minutě to bylo již 2:0, když z malého vápna zvyšoval Jakub Hora.

Viktoriáni si do konce první části vytvořili ještě další příležitosti, ale již bez gólového zakončení. Tou největší byla ve 42. minutě šance Jakuba Hory, který šel sám na brankáře, ten mu včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel. Do druhá části vstoupili hosté důraznějí, lépe kombinovali. V 53. minutě se jim podařilo Fraňkem snížit  na – 1:2. Následné minuty přinášely spíše vyrovnanou hru, která se odehrávala především mezi oběma velkými čtverci.  Hosté sice několikrát zazlobili, ale vážněji ohrozili domácího brankáře pouze po standardních situacích. V samém závěru  mohl pečetit výhru střídající Petráček, ale jeho pokus minul branku.

„Utkání bych rozdělil na dva poločasy. V tom prvním jsme měli územní převahu, vypracovali si řadu příležitostí. Škoda jen, že se nám jich nepodařilo proměnit ještě více. Myslím si, že po půli to klidně mohlo být 4:0 a mohlo být rozhodnuto daleko dříve,“ popisoval zápas trenér Jiří Skála. „Do druhé části nastoupil soupeř daleko důrazněji, snažil se více atakovat. Chodil více do sprintů, získával míče. Nebezpečný byl především při standardních situacích. Celkově ale mohu zápas hodnotit pozitivně. Zvítězit s tak zkušeným soupeřem je určitě pro naše mladíky povzbuzující,“ dodal Skála.

FC Viktoria Plzeň B – Loko Vltavín 2:1