Puma banner vlevoNabídni své místo
Countdown k losu Ligy mistrů
Karviná je bojovný mančaft, ví Radim Řezník, který se těší na velkou podporu
25.10.2017
FCVP
Rozhovory

Karviná je bojovný mančaft, ví Radim Řezník, který se těší na velkou podporu

Ve 12. kole čeká viktoriány dlouhý výlet do Karviné, se kterou se utkají v pátek od 20:15 hodin před kamerami ČT Sport. Velkou podporu v hledišti bude mít obránce Radim Řezník, jenž pochází z blízkého okolí. Gólový expert na Karvinou Tomáš Hořava pak doufá v další vítězství.

V minulé sezoně totiž dvěma góly rozhodl o domácí výhře 2:0, v Karviné pak vstřelil vítězný gól v závěru na 3:2. „Po dvou zápasech těžko označovat Karvinou jako mého oblíbeného soupeře, ale bylo by super, kdyby mi to vyšlo i teď,“ netají. „Hlavně jsme si ale vědomi toho, že nás čeká soupeř, který zvlášť v domácím prostředí na hezkém stadionu umí potrápit i větší soupeře,“ varuje Tomáš Hořava.

O kvalitě mančaftu ví i Radim Řezník, který má Karvinou dobře nastudovanou. „Jde o bojovný mančaft, který dobře brání. V útoku je Tomáš Wágner, který umí dávat góly, dopředu také kvalitně hrají Kalabiška a Štěpanovský, ve středu pak hru tvoří Budínský,“ jmenuje konkrétní hráče. „Vloni jsme tam vyhráli 3:2, i když jsem nehrál, tak jsem se byl podívat a vůbec to nebylo jednoduché utkání. Musíme se na něj dobře přichystat,“ velí obránce.

Na zápase ho podpoří řada známých a příbuzných, kteří bydlí v okolí. „Přijedou rodiče, známí, tety, babičky, neteře... Těším se na to. Doufám, že to zvládneme,“ přeje si. Dlouhá cesta vlakem mu nevadí. „Je to pohodlnější než autobusem po dálnici. Můžeme se protáhnout, koukáme na filmy, posloucháme písničky a povídáme si. Určitě to uteče,“ říká.

Tomáš Hořava si jako vášnivý čtenář už chystá knížku. „Mám jednu rozečtenou, tak si ji určitě vemu. Možná přiberu i nějaké časopisy,“ prozrazuje. „Do Karviné samozřejmě jedeme prodloužit sérii výher. Osobně ale doufám, že to bude klidnější utkání než naposledy, kdy Karviná podala velmi kvalitní výkon,“ vybavuje si střední záložník Viktorie.
 

Související články

© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál