Poslední utkání podzimní části sezóny sehráli dorostenci Viktorie Plzeň U16 proti fyzicky i herně silnému týmu Z Českých Budějovic. Stejně jako minulý týden se hrálo v Luční ulici na umělé trávě.

Poslední utkání podzimní části sezóny sehráli dorostenci Viktorie Plzeň U16 proti fyzicky i herně silnému týmu Z Českých Budějovic. Stejně jako minulý týden se hrálo v Luční ulici na umělé trávě.

Úvod utkání znovu nedosahoval kvalit, jakých by měl. Silní hráči Budějovic byli velice aktivní i v napadání a domácím trvalo, než dokázali na tempo reagovat. Navíc se ve 14 minutě zranil stoper Šíša a trenéři museli netradičně přeskupovat. Hosté otevřeli skóre zápasu v 17. minutě. Vyrovnání se viktoriáni dočkali ve 27. minutě, když Polom chytře rozehrál přímý kop zpětnou přihrávkou na Medvěděva a ten prostřelil brankaře Pavelce. „Bohužel v nastaveném čase prvního poločasu jsme znovu byli přiliž rozpačití při defenzívě 1:1 a soupeř vstřelil do šatny svou druhou branku,“ hodnotil průběh zápasu trenér Václav Mrázek.

Ve druhém poločase domácí přidali především na ofenzivě a důrazu v pokutovém území soupeře. Nejprve ve 49. minutě vyrovnal Knotek, ale hosté šli znovu do vedení svou třetí brankou. Nakonec se domácím podařilo nejen vyrovnat na 3:3, ale svou druhou brankou v utkání poslal Polom Viktoriány do vedení. Na konečných 5:3 upravil v 76. minutě Kratochvíl.

„Pozitivem je snaha hráčů o aktivní hru a kombinaci. Oproti prvnímu poločasu se ve druhé části zlepšila kvalita finální části, z čehož padly naše čtyři branky. Přes velkou řadu nepřesností a netaktických úseků hry, kluci odehráli dobrý zápas a rozloučili se s ligovým podzimem zaslouženým vítězstvím,“ dodal kouč.