V dnešním utkání chtěli žáci Viktorie U14 proti poslednímu týmu tabulky potvrdit zlepšený výkon ze zápasu s Táborem. První poločas ale sváděli spíše souboj s vlastní nedůraznou...

V dnešním utkání chtěli žáci Viktorie U14 proti poslednímu týmu tabulky potvrdit zlepšený výkon ze zápasu s Táborem. První poločas ale sváděli spíše souboj s vlastní nedůraznou koncovkou.

Postupně Like,Čihák i Vyleta své možnosti nevyužili, v 7´zahrozil ze standardky i soupeř. „Asi největší šanci úvodu jsme měli v 9´, Doležal našel rozběhnutého Vyletu a ten předložil přesný centr na malé vápno Tůmovi, bohužel ten z první roman_vyleta_small.jpgpřestřelil bránu,“ popisuje dění na hřišti trenér Roman Vyleta. V 10´znovu Doležal našel z pravé strany Vyletu a ten prudkou střelou z hranice vápna vystrašil nejlepšího hráče Klatov gólmana Opla. Pak měl dvě velké šance i Tušek po rohu Vylety a centru Doležala. „Martinovi ale dnes v jasných gólovkách nepřálo štěstí.“ V 17´ Piroch perfektně našel na hrotu Vyletu, gólman jeho střelu ale vyrazil. Pak ukázal Čihák svou silnou zbraň při střelách ze střední vzdálenosti, jednu zázračně vytáhl Opl na roh, druhou po faulu na Tůmu vyslal z trestného kopu těsně vedle. Ve 26´poslal Tušek přesný pas na Vyletu, ten překonal vyběhnutého brankáře, střela těsně minula branku. Když nevyšla střela Soroky z 20m (gólman kryl) a narážečka Doležala s Macháčkem s nedůraznou střelou Martina v jasné šanci, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

„Smůlu v koncovce z první půle jsme zlomili hned první akcí v druhém poločase, Vyleta po samostatném průniku centrem z brankové čáry našel přesně hlavu Likeho a ten nezaváhal a otevřel skore utkání.“ Pak následovaly možnosti Tuška,Čiháka a znovu Likeho, bez brankového vyjádření. Ve 43´Čihák po faulu na Vyletu rozehrál krásně přímý kop na zadní tyč, Piroch v další šanci hlavičkoval nad bránu. V téže minutě po rohu Vylety hlavičkoval Like těsně vedle branky. Ve 45´přiklepl Tušek Doležalovi míč proti noze, ten ze 20m střílel těsně mimo tři tyče. „Ve 49´jsme rozebrali obranu soupeře krásnou kombinací. Doležal našel rozběhnutého Vyletu, který přesně odcentroval do vápna Likemu. Adam sklepl míč Doležalovi proti noze a ten z hranice vápna prudkou ranou k tyči zvýšil na 2:0.“ V 53´Tůma vybojoval po dlouhém sprintu roh, Vyleta ho znovu "posadil" přesně na hlavu Likeho a ten vstřelil svůj druhý gól v zápase - 3:0. Soupeř ještě zahrozil prudkou střelou Hajžmana, naštěstí šla těsně vedle. V závěru aktivní Tůma vytvořil dvě šance pro Pirocha a Doležala, obě střely šly těsně mimo. „Dnes můžeme být spokojeni s nasazením a bojovností týmu, horší to již bylo s využíváním šancí, kterých jsme měli na několik zápasů dopředu“, shodli se trenéři Vyleta a Tůma.