V 18. kole České ligy U14 přivítali viktoriáni na stadionu v Luční ulici mužstvo AC Sparta Praha. Na podzim spolu tyto týmy hrály nerozhodně a i tentokrát se očekával vyrovnaný duel.

V 16. kole České ligy U14 přivítali viktoriáni na stadionu v Luční ulici mužstvo AC Sparta Praha. Na podzim spolu tyto týmy hrály nerozhodně a i tentokrát se očekával vyrovnaný duel.

Samotná realita byla zcela jiná. Sparta začala náporem a poprvé ve 13. minutě potrestala plzeňskou pasivitu brankou. Domácí sice v 21. minutě vyrovnali Duchoslavem z nařízeného pokutového kopu, ale již ve 30. minutě chybovala Plzeň v rozehrávce a Sparta znovu vedla – 1:2.

Druhý poločas začal ještě hůře než první a ve 37. minutě po prohraném hlavičkovém souboji na středu hřiště a rychlém zakončení šel hostující tým do dvoubrankového vedení – 1:3. Ve 45. minutě se plzeňští mladíci dopustili opět chyby v rozehrávce a soupeř to potrestal svým čtvrtým gólem. Minutu nato ztratili domácí míč ve středu hřiště a Sparta vstřelila po rychlém útoku branku – 1:5. V 53. minutě přišel prohraný osobní souboj z pohledu Viktorie Plzeň, útočník Sparty se následně řítil sám na brankáře a nezaváhal – 1:6. V 54. minutě domácí ztratili míč na své pravé straně, soupeř zaútočil směrem do pokutového území, kde došlo ke kontaktu a rozhodčí správně nařídil pokutový kop, který Sparta bez problému proměnila. Na konečných 2:7 upravil v 64. minutě Mudra.

„Soupeři gratulujeme k vysoké výhře, která byla zasloužená. My jsme v tomto utkání zklamali, nestačili jsme soupeři v rychlých reakcích v soubojích, špatně jsme se orientovali v prostorech a vzájemně jsme si nepomáhali (!) v útočné ani obranné fázi,“ komentoval zápas trenér Štěpán Havránek