V utkání 19. kola celostátní dorostenecké ligy hostil dorost Viktorie Plzeň U17 tým severočeských Teplic. „Od úvodních minut jsme se snažili hrát aktivní presink na útočné...

V utkání 19. kola celostátní dorostenecké ligy hostil dorost Viktorie Plzeň U17 tým severočeských Teplic. „Od úvodních minut jsme se snažili hrát aktivní presink na útočné polovině. Vytvořili jsme si mírnou převahu, ale hosté, kteří bránili v bloku nás do vyložených šancí nepouštěli,“ říká trenér Jiří Žilák. Ve 12.min se po přihrávce Vrhela a střele Kůžela dostal do šance Kocour, ale mířil těsně vedle. Ve 27.a 35.min střílel dvakrát Szdemák nad Podhorského branku. A když domácí při střele hostů podržel brankář Mandous, skončil poločas bez branek.

„Ve druhém poločase jsme se si vytvořili silnou převahu, ze které pramenily také šance. Nejprve hlavičkoval po rohu Kadeřábek nad branku. V 56.min se po průnikové přihrávce Vokáče dostal do šance Hoffmann, ale mířil vedle. „Další nebezpečné střely Kůžela a Libotovského nás také do vedení nedostaly.“ Až v 80.min si míč k přímému volnému kopu ze strany postavil Hoffmann. Dobře provedený trestný kop zapadl za tyč teplické branky (1:0). Když se již zdálo, že soupeř nebude mít síly ani čas na závěrečný nápor. „Přišel zbytečný faul na straně hřiště a z podobné situace, ze které jsme se dostali do vedení dokázali hosté v posledních vteřinách vyrovnat (1:1).

Mužstvo předvedlo především ve druhém poločase kvalitní výkon. Hráči bojovali a neustále se snažili o vedoucí branku. Mrzí nás, že jsme o vítězství přišli v posledních vteřinách. Z nepodařeného závěru si musíme vzít ponaučení do příštích zápasů,“ dodává trenér.