Ve druhém domácím utkání v řadě zavítal do Luční ulice celek U17 Teplic, který na jaře ještě neztratil ani bod a své kvality potvrdil i v sobotním zápase v Luční ulici, které se hrálo na hřišti s umělým povrchem.

Ve druhém domácím utkání v řadě zavítal do Luční ulice celek U17 Teplic, který na jaře ještě neztratil ani bod a své kvality potvrdil i v sobotním zápase v Luční ulici, které se hrálo na hřišti s umělým povrchem.

Utkání začali viktoriáni aktivně a už v páté minutě měli na kontě dvě zakončení a rohový kop. Hosté o sobě v úvodu nedali příliš vědět, ale s přibývajícím časem a po chybách domácích v rozehrávce vyrovnali hru. První branku vstřelila Viktoria po dobré aktivitě útočníků a faulu na Filipce v pokutovém území. Penaltu jistě proměnil Mariánus. O dvě minuty později ve 24´ fauloval nad pokutovým územím Vondráček, a po dorážce přímého kopu Teplice vyrovnaly. „V druhé polovině poločasu byla hra vyrovnaná a oba týmy střídaly velice slušné okamžiky s chybami. Po naší slibné akci také padla druhá branka, ale bohužel do vlastní sítě,“ komentoval zápas trenér Václav Mrázek.  Při rychlém přechodu na soupeřovu polovinu nezvládl Mlynařík kombinaci a do otevřené obrany Teplice trestaly střelou na zadní tyč.

„Druhý poločas jsme znovu zahájili aktivněji a znovu jsme se více tlačili před branku hostujícího Matějky. Stejně tak jsme ale znovu doplatili na velké nepřesnosti v rozehrávce a zbytečně tak při jedné z nich nabídli hostům navýšit vedení o dvě branky. V 52´minutě jsme prohrávali už 3:1.“ Další zaváhání domácích obránců přišlo v 55´minutě a po faulu Matějky v pokutovém území vstřelili hosté z pokutového kopu svou čtvrtou branku. Tepličtí hráči tak dokázali tvrdě trestat za individuální chyby, kterých se především v obraně objevilo příliš mnoho. I poslední z hrubek skončila pokutovým kopem proti domácím. Brankář Turek však penaltu v 67´minutě skvěle chytil a odstartoval tak závěrečný ofenzivní tlak týmu. Hned v zápětí v 68´minutě snížil na 2:4 Panuška po hezké kolmé akci a přihrávce Chasina, který byl i u další naší branky o čtyři minuty déle. Naběhl si za obranu a po chytré přihrávce Doležala byl faulován v pokutovém území. Sám si postavil míč a z penalty snížil na 3:4. „Ve zbývajících osmi minutách se kluci hnali za vyrovnáním, kterého se nakonec dočkali v samém závěru utkání. V 80´minutě se odražený míč dostal k Mariánusovi, který jej z dálky skvěle trefil pod břevno na vzdálenější tyč. Ve velmi zajímavém utkání tak bylo vidět 8 branek s konečnou remízou 4:4.

I když nemůžeme být s celou řadou individuálních výkonů spokojeni, celkově musíme hodnotit zápas pozitivně. Hráči prokázali velkou bojovnost a vůli i za velmi nepříznivého stavu což je pozitivní. Navíc proti velmi silnému týmu, jehož kvalitu v utkání je třeba také ocenit,“ dodal Mrázek