Puma banner vlevoNabídni své místo
Nová appka FCVP
Skvělý úspěch! Dorostenky Viktorie postoupily přes Spartu do finále poháru
07.03.2019
FCVP
Ženské týmy

Skvělý úspěch! Dorostenky Viktorie postoupily přes Spartu do finále poháru

V roce 2017 se dorostenky Viktorie Plzeň staly prvními vítězkami poháru, a letos mají k podobnému úspěchu znovu nakročeno. Včerejší semifinále na Spartě totiž zvládly ve velkém stylu, Letenské porazily 5:0! Foto: David Koranda

V prvním poločase se za Viktorii prosadily Lucie Štichová s Jaroslavou Pavlíčkovou, ve druhé půli přidaly další branky Julia-Lani Csordas, Tereza Klepsová a Eliška Němcová. Zápas tak pro viktoriánky na Strahově skončil v poměru 5:0!

Zápas zhodnotil spokojený trenér Vojtěch Křelina: „Dnešní utkání přineslo pouze samá pozitiva. Nejenže jsme ho výsledkově zvládli a naprosto zaslouženě postoupili do finále poháru FAČR, ale předvedený výkon a nasazení hráček byl jedním z nejlepších za celou dobu, co s nimi jsem. Holky byly schopné dodržet všechno, co jsme si v kabině řekli. Organizace hry byla daleko lepší než v předchozích zápasech, stejně jako hra našich křídel. Byli jsme schopni přehrát soupeře v nasazení v osobních soubojích a v kombinaci uprostřed pole, což bylo klíčové. Navíc holky ukázaly skvělý tah na branku a dravost, s kterou chtěly zakončovat a jít do střelby, což bylo cílem několika posledních tréninků. Celý tým musím za tento zápas pochválit, jsem na ně pyšný, protože v něm ukázali srdce, bojovnost a obětavost, kterou v sobě mají. Naším hlavním cílem nyní bude udržet tento stav a přístup i do dalších ligových kol a následně do finále poháru!“

Plzeňský tým nastoupil v této sestavě: Holíková (66. Pančochová) – Jílková, Horáčková, Šeflová, Hermanová (61. Gracias) – Polcarová, Štichová (54. Maršíková), Csordas – Pavlíčková (69. Lukešová), Belšánová (47. Klepsová), Němcová.

Ve finále narazí Viktoria Plzeň na Lokomotivu Brno Horní Heršpice, která vyřadila Pardubice 4:0. Viktoriánkám gratulujeme k postupu a budeme držet palce v boji o pohár!

 
© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál