Nejstarší dorostenci Viktorie Plzeň (U19) díky dnešní výhře 2:0 nad Bohemians slaví mistrovský titul. Fotbalová Plzeň tak získala mládežnický titul MČR po...

Nejstarší dorostenci Viktorie Plzeň (U19) díky dnešní výhře 2:0 nad Bohemians slaví mistrovský titul. Fotbalová Plzeň tak získala mládežnický titul MČR po dlouhých 57 letech a podruhé v historii klubu.

Od začátku zápasu získali domácí územní převahu a ve 4. minutě se po faulu na Mudru dostal ke střele Dvořák, ale mířil vedle Prokešovy branky. V 8. minutě se po závaru v pokutovém území dostal ke střele Mašek, jeho pokus tečoval Mudra, ale ten skončil pouze na břevně hostující branky. Domácí hrozili především ze standardních situací, ale dobře bráníci hosté si ze všemi příležitostmi poradili. Ve 37. minutě se po standardní situaci Blažka, dostal k míči Bauer hlavou našel Matase, který v dobré příležitosti mířil vedle. Ve 40. minutě se po autovém vhazování Mandouse, trefil pohotově z první Mudra a otevřel skóre 1:0. Ve 45. minutě se po Blažkově akci a rohu Dvořáka dostal na zadní tyči k míči Matas, ale branku znovu minul.

Ve druhém poločase měl velkou příležitost v 53. minutě po centru Puchmertla a přihrávce Mudry, Dvořák, ale mířil do připraveného Prokeše. V 57. minutě si na roh Dvořáka naskočil nejvýše Bauer, ale hlavou mířil doprostřed branky. Potom částečně přebraly iniciativu hosté, v 59. minutě hlavičkoval Kadlec vedle Houdkovy branky. V 70. minutě se opřel do mí, v 59. minutě hlavičkoval Kadlec vedle Houdkovy branky. V 70. minutě se opřel do míče Gröbl, ale mířil vedle. V 75. minutě Engelmann prověřil připraveného Houdka. V 81. minutě přišlanejvětší šance hostů na vyrovnání, Paluka ale mířil vedle. V 85. minutě byl sražen v pokutovém území Bohemky, Mašek a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Dvořák 2:0.

„V prvním poločase jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme se ujali vedení, po změně stran jsme ubrali na aktivitě a Bohemka začala nebezpečně útočit, v závěru zápasu jsme se uklidnili druhou brankou a můžeme tak po zásluze slavit mistrovský titul,“ uvedl bezprostředně po utkání trenér Jiří Kohout.

Z utkání můžete již nyní shlédnout fotoreportáž. Připravujeme pozápasové ohlasy  s aktéry utkání a prostřednictvím naší internetové TV budete mít možnost shlédnout reportហvčetně zajímavých rozhovorů a průběhu oslav.

FC Viktoria Plzeň – Bohemians 1905 2:0

Poločas: 1:0

Sestava:  Houdek – Blažek, Nový, Bauer, Mandous – Mudra (89. Hulina), Matas, Dvořák, Puchmertl – Vitouš (75. Darida), Mašek (86. Mičkal). Trenéři Kohout a Žilák.