Výhrou 1:0 na půdě lídra druhé ligy Marily Příbram si fotbalisté Viktorie Plzeň zajistili postup do čtvrtého kola Poháru ČMFS. Jediný gól utkání vstřelil v 10. minutě...

Výhrou 1:0 na půdě lídra druhé ligy Marily Příbram si fotbalisté Viktorie Plzeň zajistili postup do čtvrtého kola Poháru ČMFS. Jediný gól utkání vstřelil v 10. minutě útočník Viktorky TomᚠKrbeček. Viktoriáni, kteří byli po celý zápas lepším mužstvem, se tak ve čtvrtém kole poháru utkají 10. října s Bohemians Praha. Bohemians dnes po výhře 1:0 vyřadili FC Hradec Králové.

Viktoriáni se ale do soupeře, který překvapivě nastoupil v hodně kombinované sestavě, pustili od začátku zostra a v 10. minutě vedli. Kapitán Marek Jarolím pronikl do vápna, vystřelil, domácí gólman Michalík jen vyrazil a TomᚠKrbeček ze tří metrů uklidil míč do prázdné brány – 0:1. Vedoucí gól hosty nezbrzdil v aktivitě, hned o dvě minuty později vybídl Šmejkal ke skórování Psohlavce. Ten ale mířil nad domácí branku. Příbramští se prezentovali první střelou až v šestnácté minutě, Hejdušek ale Michala Daňka nevystrašil.

Aktivní Jarolím to znovu zkoušel v 19. minutě, kdy se obtočil kolem domácího obránce, jeho střela ale netrefila branku.

A Jarolím byl aktivní i dál, ve 26. minutě se dostal k zakončení po narážečce se Psohlavcem, vystřelil ale slabě. Ve 30. minutě zahrozili Viktoriáni znovu, Petr Šíma hledal centrem Martina Psohlavce, domácí obránci ale odvrátili na roh. Šíma chtěl o minutu později potrestat nepřesnou rozehrávku domácích, jeho rána z pětadvaceti metrů šla ale metr nad bránu domácího gólmana.

Ve 38. minutě se Jarolímův střílený centr snažili tečovat hned tři Plzeňáci, ale neuspěli a Michalík vyrazil míč na roh. V pětačtyřicáté minutě se po ose Jarolím – Šíma – Psohlavec sice dostal míč do příbramské brány, gól ale nemohl být uznán kvůli ofsajdu, stejně tak se skóre neměnilo po Psohlavcově střele z deseti metrů.

Zatímco první půle se hrála prakticky na jednu, a to příbramskou, bránu, do druhé šli domácí zjevně s cílem obraz hry změnit. V 53. minutě Milutinovič minul branku Michala Daňka o pár metrů, v 57. minutě to znovu Milutinovič zkoušel z voleje, míč šel ale vysoko nad. A v 59. minutě přišla jediná opravdu nebezpečná šance domácích. Podrazký z pětadvaceti metrů Michala Daňka pořádně protáhl.

V 69. minutě kontrovali Plzeňáci Jarolímovou střelou z osmnácti metrů bez přípravy. Míč šel ale doprostřed brány a Michalík neměl větší problém.

V 73. minutě se ocitli ve velké šanci Viktoriáni, po centru Smoly z levé strany na míč naskočilo hned několik hráčů, balon ale jen lízl příbramskou tyč.

V těchto chvílích se hra hodně kouskovala a odehrávala se převážně ve středu hřiště. Přesto se ojedinělé akce objevily, například v 83. minutě, kdy nebezpečný centr Milutinoviče stáhl Michal Daněk, nebo v 86. minutě, kdy na druhé straně centr Smoly vracel hlavičkou před bránu Vaculík a Fillo jen těsně na míč nedosáhl. Zápas tak skončil 1:0 pro Plzeň a Viktorka jde v poháru dál.

Trenér Viktorky Stanislav Levý klade pohár stejně vysoko jako ligu a tak byl samozřejmě spokojen s postupem. „Ten byl naším cílem, takže z tohoto pohledu jsem spokojený. Myslím, že i první půli jsme odehráli dobře, dali jsme rychlý gól a domácí jsme téměř k ničemu nepustili. V druhé půli už to tak dobré nebylo, na můj vkus nám chybělo víc agresivity a také naše hra postrádala tempo,“ hodnotí Levý. stanislav_levy_small.jpg

Kouč Plzně přiznává, že jeho i hráče překvapila sestava, v níž domácí k zápasu nastoupili. „Byla hodně kombinovaná a svádělo to k jistému podcenění. Proto jsem rád, že jsme dali rychlý gól a hlavně první půli hráli dobře,“ dodává kouč, podle něhož ale chyběl pojišovací gól a bylo jasné, že domácí hráči se budou v druhé půli chtít ukázat a budou riskovat. „I přesto jsme ale hru dál kontrolovali a přes už zmiňované nedostatky zápas dovedli do vítězného konce,“ uvedl Stanislav Levý.

FK Marila Příbram – FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)

Branka: 10. Krbeček