Nedělní zápas proti Budějovicím začali Viktoriáni aktivně. Po rohovém kopu a několika situacích před soupeřovou brankou byl za faul na Beránka ve 13.minutě nařízen pokutový kop,...

Nedělní zápas proti Budějovicím začali Viktoriáni aktivně. Po rohovém kopu a několika situacích před soupeřovou brankou byl za faul na Beránka ve 13.minutě nařízen pokutový kop, který Ptáček neproměnil. "Na kluky tento moment zbytečně dolehl a v dalších minutách se z jejich kopaček vytratila jistota a přesnost. Budějovice tak snadno získávali míč a několikrát se dostali i k ohrožení naší branky. Brankář Hroník byl však vždy na svém místě. Naší hře chyběla v prvním poločase kromě přesnosti i rychlost a větší aktivita v ofenzívě. Poločas se tak dohrál bez branek. Bohužel jsme těsně před odchodem do kabin ještě přišli o útočníka Mičkala, který má po špatném došlápnutí těžký výron.
mrazek_vaclav_small.jpgDo druhého poločasu vstoupili kluci z větším odhodláním. Postupně si dobrým držením míče a rychlou kombinací získali územní převahu. Začal se nám dařit rychlejší přechod na soupeřovu polovinu a tlačit soupeře do vlastní šestnáctky. Gól se nám podařilo vstřelit po jedné z rychlých kombinací. Ptáček otočil míč zprava do leva na Futra, ten vysunul  Fránu, který přihrál Kocovi. Ten se ve vápně dobře zorientoval a zakončil k tyči budějovické branky. Gól kluky ještě více povzbudil. Svou aktivní hrou, hlavně po stranách, zaměstnávali soupeře v defenzívě a ten tak neměl tolik sil k ohrožení naší branky.  Budějovice se snažili dostat před naší branku pouze nakopávanými míči, ale kluci si s touto hrou dobře poradili. V 87.minutě se k odraženému míči dostal Darida a dlouhým míčem za obranu přihrál rozběhlému Fránovi. Ten si ještě položil budějovického brankáře a do prázdné branky zvýšil na 2:0. Znovu jsme tak předvedli kvalitnější výkon až v druhém poločase, za který si naši hráči zaslouží uznání. Mrzí nás jen nejistý výkon v poločase prvním. Nyní nás čeká velmi těžký zápas proti kvalitnímu a houževnatému Motorletu. Na utkání se chceme co nejlépe připravit a pokusit se znovu v domácím prostředí uspět," uvedl trenér Václav Mrázek