V 5.kole přivítali dorostenci Viktorie U19  soupeře z Mostu. Pro Viktoriány to byl vůbec první zápas na domácím hřišti. O první vzruch se postarali hosté, když se...

V 5.kole přivítali dorostenci Viktorie U19  soupeře z Mostu. Pro Viktoriány to byl vůbec první zápas na domácím hřišti. O první vzruch se postarali hosté, když se hlavička Táncoše vysokým obloukem snesla za břevno domácí branky.

Potom převzali iniciativu domácí, v 8.minutě Sladký mířil nad branku. Ve 14. minutě se po kombinační akci a přesné přihrávce Hrošovského ocitl sám před brankou Vaněček, ale jeho střela postrádala razanci. Ve 38. minutě začal akci Brož, přes Štípka došel míč až k volnému Vaněčkovi, který ve vyložené příležitost přestřelil. Ve 44. minutě se domácí dočkali, po sérii přihrávek se míč dostal až k Hrošovskému, který vystřelil a jeho pokus tečoval do branky Mostu jeden z obránců 1:0.

jiri_kohout_roz.jpgVe druhém poločasu se do šance dostal mostecký Badalyan, ale hlavou přestřelil. V 55. mohl přidat gólovou pojistku Šíša, když si posunul míč těsně před vybíhajícím brankařem Hanusem, ale odkrytou branku přestřelil. V 70. minutě vysunul Hrošovský Kocoura ten postupoval sám na Hanuse, ale jeho střela minula branku. V 85. minutě se znovu do jasné příležitosti dostal Kocour, sám před brankařem Mostu, ale nezpracoval dobře míč. Domácí, tak získali zápas nejtěsnější výhrou. „V zápase jsme lépe kombinovali než soupeř a měli malinko více ze hry. Most, ale velmi dobře bránil a stále byl nebezpečný, škoda že jsme nepřidali gólovou pojistku, šance jsme na to měli,“ okomentoval zápas trenér Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň – FK Baník Most 1:0

Poločas: 1:0

Sestava: Fillinger – Růžička, Brož, Štefl, Ulč – Štípek (69.Aubrecht), Hrošovský, Sladký, Vaněček, Beránek (90. Ovčačík) – Šíša (59.Kocour)