V 11.kole žákovské divize zajížděl do Plzně technicky i rychlostně disponovaný tým Příbrami. Úvod prvního poločasu Středočeši ohrozili domácí branku pouze střelami ze...

V 11.kole žákovské divize zajížděl do Plzně technicky i rychlostně disponovaný tým Příbrami. Úvod prvního poločasu Středočeši ohrozili domácí branku pouze střelami ze střední vzdálenosti.

Svou převahu pak zúročil soupeř v 7.´, kdy po dobře rozehraném rohu hlavičkou trefil přesně (0-1). „Kluky jako by gól probudil z úvodního útlumu, hned v 9.´Tušek zatáhl míč k vápnu a jeho odraženou střelu umístil přesně Soroka z hranice vápna k tyči (1-1),“ líčí průběh zápasu trenér Roman Vyleta. Viktoriáni převzali iniciativu, začali lépe kombinovat a častěji ohrožovali branku Příbrami. Domácí tým pak několikrát podržel brankář Bejdák proti střelám z dálky i včasným vyběhnutím proti hráčům v brejcích. Ve 24.´Soroka našel rozběhnutého Vyletu, tomu se v šanci nepodařilo důrazněji zakončit. V 25.´vybojoval Doležal míč, Tůmovi se povedl rychlý brejk po lajně a přesnou přihrávkou pod sebe našel Tuška, který nezaváhal (2-1). Po kombinaci Soroky a Doležala se Like na hrotu dostal do jasné gólovky, technicky přehodil brankáře, míč ale těsně minul branku. „Bohužel jsme těsně před koncem půle zaváhali v rozehrávce, jinak dobře hrající Čihák nepřesným odkopem nabídl šanci hostům a ti ji na 2x využili aktivním Maškem (2-2).“

roman_vyleta_roz.jpgViktoriáni ale cítili šanci na dobrý výsledek a nastoupili aktivně do druhé půle. Soupeř sice ohrozil  branku z přímého kopu a brejku, brankář Bejdák měl ale svůj den a šance zlikvidoval. Pak už hráli hlavně viktoriáni. Pěkné akce předvedli Tušek a Macháček ve 43´. a 45´. Ve 47´po Tuškově střele zahrával Vyleta roh, který důrazný Kadlec doklepl za záda hostujícího gólmana (3-2). Vyleta si přesně zahraný roh zopakoval v 53.´, Like z otočky pohotově překonal znovu brankáře Příbrami (4-2). Adam pěknou střelou prověřil ještě jednou gólmana z dálky v 55.´. V 61.´ Hatina ze 30m napálil z přímého kopu míč, gólman vyrazil s obtížemi  na roh. „Konec zápasu  jsme dovedli s přehledem a disciplinovaně k vítěznému konci. Chtěl bych pochválit celý tým za aktivní a bojovný výkon, 2.půle byla velmi dobrá po herní a taktické stránce.Výborný výkon předvedli dnes Soroka a brankář Bejdák,“ dodal Vyleta.