Ve 25. kole nejvyšší dorostenecké ligy přivítali mladíci Viktorie Plzeň U17 na domácím hřišti v Luční ulici tým Jihlavy.

Ve 25. kole nejvyšší dorostenecké ligy přivítali mladíci Viktorie Plzeň U17 na domácím hřišti v Luční ulici tým Jihlavy.

Do první šance v utkání se dostal domácí Mariánus, bohužel jeho střela z hranice pokutového území postrádala potřebnou přesnost, a tak brankář Jihlavy míč stačil vyrazit. V 16. minutě propadli plzeňští hráči na levé straně, ale brankovou příležitost hostům chytil Šiman v brance a příkladně podržel tým. Další možnost ke skórování měl Vojtko po diagonální přihrávce Mlynařík. A když se do střelecké listiny nezapsal ani Matějka ve 29. minutě, šlo se do šaten za stavu 0:0.

Druhý poločas zahájila Plzeň dobře a ve 43. minutě vstřelil první branku v zápase Chasin po rozehraném rohovém kopu. Na 2:0 zvýšil Mariánus z pokutového kopu, který byl nařízený za hraní rukou jihlavského hráče ve vlastním vápně. V 54. minutě to již bylo 3:0, to když svůj druhý  gól zaznamenal Chasin po přihrávce Filipce. Běžela 65. minuta a Filipec vstřelil také branku na 4:0. To ještě nebylo vše! V 74. minutě zatáhl míč k brankové čáře Vyleta, přihrál  pod sebe do pokutového území na Palku a ten prvním dotykem vstřelil pátou branku – 5:0. Tři minuty nato  uzavřel gólový účet Mariánu po hezké akci Vondráčka a Mariánuse v křídelním prostoru.

„Jsme rádi, že jsme se dokázali během týdne otřepat ze špatného výkonu z minulého kola na Slovácku. I když jsme v jeho stínu hráli téměř celý první poločas, druhé dějství bylo z naší strany kvalitní. V tom prvním jsme velmi lacino chodili do nepřesností v přechodové fázi, a proto jsme si nedokázali udržet stálejší tlak na obranu Vysočiny. Co se týče druhého poločasu, bylo vidět, co dělá s hráči psychika. Vstřelili jsme branku na 1:0 a na klucích to bylo hned znát, začali si více věřit a naše prosazení se do koncovky, ale také do větší kontroly míče bylo markantní. Zcela určitě lze hodnotit pozitivně šest vstřelených branek, když zvláště poslední dvě byli ukázkové. Doufáme, že toto vítězství a zlepšený herní projev z druhého poločasu bude mít na mužstvo kladný dopad do nadcházejícího týdne a ve víkendovém utkání navážeme na druhých čtyřicet minut,“ komentoval utkání trenér Jakub Havránek.