Ve 20.kole I. dorostenecké ligy cestovali dorostenci Viktorie Plzeň U19 na sever Čech do Mostu, kde sehráli mistrovský zápas na výborně připravené trávě v Souši.

Ve 20.kole I. dorostenecké ligy cestovali dorostenci Viktorie Plzeň U19 na sever Čech do Mostu, kde sehráli mistrovský zápas na výborně připravené trávě v Souši.

V úvodu zápasu měly šance oba týmy, v 6. minutě domácí po špatném odkopu Plzně, Štefko branku netrefil. V 7.minutě odcentroval Hrubý a Kůžel v dobré pozici hlavou mířil nad. Oba týmy se snažili útočit, ale byly ve finální fázi nepřesní. Ve 31. minutě se uvolnil Končal odcentroval na Kyndla, který ve vyložené šanci trefil brankaře Perestjuka. Ve 37. minutě potrestal zaváhání plzeňské obrany Vodička, který nadvakrát dorazil do sítě 1:0. Hosté vyrovnali po rohovém kopu Končala, když se po závaru prosadil Dvořák 1:1.

Ve druhém poločasu se obraz hry výrazně nezměnil, v poli se hrál vyrovnaný zápas. Viktoriáni se dostali do vedení gólem střídajícího Jariny v 66. minutě, který se trefil hlavou ihned po svém příchodu na hřiště. Domácí srovnali v 81. minutě z pokutového kopu, který proměnil Vodička. V 90. minutě měl velkou příležitost Hrubý, který prošel přes dva hráče, ale ve velké příležitosti jej vychytal brankař Perestjuk.

„Dnes jsme sehráli zápas proti soupeři, který hrál velmi dobře, presoval a slušně bránil. Nám se naopak tolik nedařila kombinace, byli jsme nepřesní a chyběla nám rychlejší práce s míčem. Výsledek odpovídá dění na hřišti,“ komentoval utkání trenér Jiří Kohout.