Ve 12. kole cestovali Viktoriáni na východ Čech do Pardubic. Pardubice jsou nováčkem soutěže. První vzrušení přinesla 15. minuta, kdy rozhodčí nařídil pokutový kop proti Plzni. Brankař Mandous, ale Řezníčkovu střelu chytil.

Ve 12. kole cestovali Viktoriáni na východ Čech do Pardubic. Pardubice jsou nováčkem soutěže. První vzrušení přinesla 15. minuta, kdy rozhodčí nařídil pokutový kop proti Plzni. Brankař Mandous, ale Řezníčkovu střelu chytil.

Z následujícího protiútoku zatáhnul míč Hoffmann, přihrál Hrošovskému, který odcentroval a Krmenčík střelou bez přípravy otevřel skóre 0:1. Domácí, ale byli neustále nebezpeční a v 19. minutě na centr z levé strany nikdo nedosáhl. Ve 20. minutě zahrávali hosté standardní situaci a Kůželova střela trefila pouze břevno domácí branky. Domácí se dočkali ve 28. minutě když vyrovnal Řezníček po spolupráci s Klátilem.

Ve druhém poločasu začali lépe hosté, v 62. minutě běžel Kůžel sám na brankaře Seiferta, ale jeho zakončení těsně minulo branku. V 70. minutě krásně vystřelil Klátil, ale Mandous byl připravený. V 72. minutě ve vyložené šanci střílel Hoffmann do brankaře. V 80. minutě postupoval Krmenčík na pardubickou branku, ale Seifert jeho střelu chytil a v 85. minutě Hoffmannův centr skončil na břevně domácí branky.

"Na těžkém terénu to byl slušný zápas, domácí byli v první půli velmi nebezpeční, nám patřila druhá polovina zápasu, kdy jsme měli několik velkých příležitostí, které jsme nevyužili, remíza je spravedlivá," komentoval zápas trenér Jiří Kohout.

FK Pardubice - FC Viktoria Plzeň 1:1
Poločas: 1:1
Sestava:  Mandous – Hrubý, Růžička, Kováč, Vachovec – Kůžel, Filinger, Hrošovský – Krmenčík (90. Libotovský), Chmiel (85. Kocour), Hoffmann (88. Vrhel)