Ve 12.ligovém kole přivítali Viktoriáni na domácím hřišti hráče z města perníku. ”V prvních chvílích zápasu jsme si na soupeři ale moc ”nepochutnali”. Rozdíl v umístění v tabulce...

Ve 12.ligovém kole přivítali Viktoriáni na domácím hřišti hráče z města perníku. "V prvních chvílích zápasu jsme si na soupeři ale moc "nepochutnali". Rozdíl v umístění v tabulce zejména v prvním poločasu nebyl příliš patrný, určitě jsme nebyli do přestávky lepším týmem. Fotbal se ale hraje na branky a ty jsme paradoxně dávali z rychlých brejků jenom my. Hned v 1.min. vyslal Hatina pas na rozběhnutého Vyletu, ten obranu nechal za sebou a po kličce gólmanovi k tyči zakončil (1:0). Pak ale soupeř zahrozil nejprve ze standardky, o chvíli později, v 6.minutě, po pravé straně unikl útočník soupeře, brankář Příhoda včas vyběhl a gólovku zneškodnil. Až v 10. min jsme předvedli rychlý brejk my. Vyleta po sprintu našel ideálně na penaltě Tuška, ten gólovku neproměnil, následně ani Hatina pěknou střelou neuspěl. Jedna z mála kombinačních akcí 1.půle v 11´znamenala druhý gól. Piroch si vyměnil míč s Tůmou a k tyči skóroval (2:0). Pak soupeř převzal iniciativu, procházel naším nedůrazným středem a jen se štěstím jsme neinkasovali. Ve 24.min se nám ale opět zdařil brejk, Vyleta našel rozběhnutého Tuška mezi stopery a ten zakončil podél gólmana (3:0).

roman_vyleta_small.jpgJelikož nebyla předváděná hra dle našich představ, provedli jsme po půli hned pět změn v sestavě a na výkonu týmu to bylo znát. Hráli jsme lépe po stranách, jen výborně hrající kapitán soupeře Vavrouš nás stále trápil ve středu pole. Zlepšenou hru po křídlech jsme potvrdili šancemi Lopaty, střelami Čiháka a Soroky. Ve 46´jsme ale propadli ve středu pole, po rychlém brejku soupeř nezaváhal (3:1). Naši hráči znejistěli, opět lacino ztratili míč a přímo ze sporného rohu soupeř šastně snížil po nedorozumění obrany ( 3:2). Po krátkodobém výpadku jsme však znovu ovládli hru, v 55´minutě vybojoval Král míč ve středu pole, svoje sólo celou obranou soupeře zakončil přesnou křižnou střelou na vzdálenější tyč (4:2). Šance Vylety, Soroky a Čiháka zůstaly nevyužity a tak to byl opět nᚠstřídající "žolík" Král, který v nastaveném čase zužitkoval přihrávku Soroky napříč vápnem (5:2). Kluci dnes opět potvrdili chu vítězit, i když se třeba zápas nevyvíjí v každém okamžiku ideálně. Vyzdvihl bych dnes výkon s chutí hrajícího Krále, bojovnost a nasazení Vylety a Soroky. I přes obdržené branky v 2.půli i obrana potvrdila nárůst výkonnosti a větší sehranost, než v úvodu ligy řekl trenér Roman Vyleta.