”Cílem tohoto utkání bylo pro nás hrát aktivně, snažit se dobře kombinovat a hlavně vstřelit nějakou branku. V úvodní části zápasu se nám dařilo plnit první dva úkoly. Byli jsme...

"Cílem tohoto utkání bylo pro nás hrát aktivně, snažit se dobře kombinovat a hlavně vstřelit nějakou branku. V úvodní části zápasu se nám dařilo plnit první dva úkoly. Byli jsme daleko aktivnější, měli více ze hry, ale do samotného zakončení jsme se dostávali jen velmi těžce. A tak jsme ohrožovali branku hostů pouze ze standardních situací. Hosté však čekali na svoji příležitost, která přišla po rychlém útoku z pravé strany, když prošla dlouhá přihrávka po autové čáře přes naše dva bránící hráče a rázem z toho byl centrovaný míč do pokutového území, kde pro nás šastně samotný útočník tváři v tvář Turkovi svoji šanci neproměnil. A když svůj samostatný nájezd neproměnil ani Domabyl, přišel trest v podobě vedoucí branky hostů. Běžela 32. minuta, když soupeř svůj teprve druhý rychlý protiútok již proměnil. To byla pro nás studená sprcha.

pavel_vitous_trener_small.jpgMůžu říci, že v kabině to o přestávce hodně jiskřilo. Nicméně jsme byli všichni rozhodnuti nepříznivý vývoj utkání zvrátit. Provedli jsme dvě změny v sestavě, které přinesly oživení naší ofenzívy. Střídající nakonec připravili zvrat v utkání. Ve 39. minutě nejprve střídající Filipec našel nekrytého Hradeckého a ten srovnal skóre na 1:1. Hlad po vítězství hnal kluky do další steče branky Sedlčan. Ve 47. minutě, po přihrávce druhého střídajícího Mlynaříka, proměnil svou šanci Filipec. I nadále hýřili domácí aktivitou, ale rozhodující uklidnění padlo až v samotném závěru. V 70. minutě vstřelil třetí branku Choun po centru aktivního Mlynaříka z pravé strany. Musím kluky pochválit za příkladnou bojovnost a vůli po vítězství, kterou předvedli ve druhé části zápasu. Otočili nepříznivý vývoj utkání ve svůj prospěch a to se cení. Navíc takové vítězství by je mělo posílit. Přesto by se nám nemělo stávat, že dostaneme branku tak lacino. Ukázalo to, že kromě neproměňování vyložených šancí v útočné fázi, máme stále problémy v defenzívě při soupeřových rychlých protiútocích, a to je v této soutěži pro nás „smrtelné“. Máme stále na čem pracovat, ale věřím, že chyby postupně odstraníme," okomentoval zápas trenér Pavel Vitouš.

U14
FC Viktoria Plzeň - Tatran Sedlčany 3:1
Poločas: 0:1
Branky Viktorie: 39. min. 1:1 Hradecký (Filipec), 47. min. 2:1 Filipec (Mlynařík), 70. min. 3:1 Choun (Mlynařík)
Viktoria: Turek - Chocholoušek, Michalides, Hejnal, Gren - Domabyl, Soukup, Hradecký, Panuška - Charvát, Černý. Trenéři: P. Vitouš a F. Houška
Střídání: 30. min. Choun za Panušku, 36. min. Filipec za Černého a Mlynařík za Soukupa, 63. min. Palka za Domabyla, 65. min. Matoušek za Charváta.