V 9. kole dorostenecké ligy hostila domácí FC Viktoria Plzeň celek 1.FC Příbram. Viktoriáni v minulém zápasu remizovali v Brně, hosté doma porazili Most a patřilo jim...

V 9. kole dorostenecké ligy hostila domácí FC Viktoria Plzeň celek 1.FC Příbram. Viktoriáni v minulém zápasu remizovali v Brně, hosté doma porazili Most a patřilo jim aktuálně 3. místo v tabulce 1. ligy staršího dorostu.

Zápas byl zajímavý hned v úvodu, ve 2. minutě zpracoval míč na prsou Wágner, předložil jej Hájkovi, ale ten v dobré příležitosti vystřelil vedle. Ve 13. minutě utekl po pravé straně Vitouš, předložil míč Mudrovi, který se nemýlil a střelou podél Krejčího otevřel skóre 1:0. Ve 23. minutě to bylo už 2:0, Vitouš zahrával rohový kop, na který nejvýše vyskočil Matas a zvýšil na 2:0. Ve 28. minutě měli šanci hosté po standardní situaci Pazderníka, ale domácí obrana míč odvrátila do bezpečí. Ve 34. minutě zakombinoval Darida s Vaněčkem, míč se dostal k Mudrovi, který vystřelil vedle příbramské branky. Ve 40. minutě se uvolnil na pravé straně Vaněček, odcentroval na Mudru, jeho střela hlavou mířila nad branku.

Ve druhém poločasu se domácí snažili hrát především na obrané polovině Příbrami. V 53. minutě chyběla gólová tečka akci Daridy, který našel Vitouše a ten z první sklepával na Vaněčka, jeho střela bez přípravy našla připraveného Krejčího. V 68. minutě Vaněček vysunul za obranu hostů  Mičkala, Majer váhal s odkopem a Mičkal podél Krejčího zvýšil na 3:0. V 71. minutě se uvolnil s míčem na hranici pokutového území Darida a vystřelil nad branku Příbrami. V 78. minutě Vitouš zahrával rohový kop, Matas v dobré pozici branku netrefil. V závěru si domácí vítězství pohlídali a připsali si důležité vítězství.

„Věděli jsme, že je Příbram velice důrazné mužstvo a těží především z vyhraných soubojů, my jsme dnes chtěli hrát hlavně po stranách, co se nám také dařilo a kromě úvodu zápasu jsme byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili,“ uvedl po utkání spokojený trenér U19 Jiří Kohout.