V západočeském žákovském derby se týmy rozešly smírně. Podle trenéra Viktorie Plzeň Pavla Vitouše je remíza je spravedlivým obrazem předváděné hry.   „V prvním...

„V prvním poločase jsme byli mírně lepším týmem. Soupeř velice dobře bránil. Vysocí stopeři si s rozehrávkou vůbec nedělali problémy a dlouhými míči na rychlé útočníky drželi naši obranu v neustálém střehu. Pokud jsme hráli po zemi dělali jsme obraně hostů starosti. Postupně se množili standardní situace a my jsme jednu z nich využili,“ líčí průběh zápasu trenér Pavel Vitouš. Ve 28. minutě zahrával rohový kop Černý, který svým centrem našel na zadní tyči Hradeckého a ten do odkryté branky otevřel skóre.

pavel_vitous_trener_small.jpg„Do druhého poločasu bylo naším cílem hrát ještě více kombinačně a snažit se držet míč na zemi. Hned od první minuty se nám toto dařilo a v 37. minutě si vynutil faul v pokutovém území Černý. Nařízený pokutový kop jsme však nedokázali proměnit. To soupeře hodně zvedlo a z protiútoku si mu podařilo srovnat na 1 : 1. V té chvíli se kluci dostali do velké psychické krize a soupeř toho dokonale využil v obrat. Ve 41. minutě už vedl 2 : 1. Paradoxně  tato branka naopak „nakopla“ nás a velice rychle jsme se dostali zpět do zápasu.“ Ve 45. minutě se individuálně prosadil Černý a srovnal na 2:2. Po vstřelené brance bylo na domácích hráčích vidět, jak moc chtějí strhnout vítězství zpět na svou stranu. Ovšem i soupeř neustále hrozil především z rychlých protiútoků a byl velmi nebezpečný. Hrál se velmi dobrý fotbal neustále ve vysokém tempu. V závěru utkání měla obě mužstva několik velmi dobrých šancí. Zůstalo pouze u nich, a tak se body podělila. „Nicméně musím pochválit výkon všech hráčů. Po trablech se zraněními a nemocemi ( na marodce máme neustále 5 hráčů ) a po vysoké porážce minulý týden na Slavii  je obdivuhodné, jak se kluci na utkání připravili. K úspěchu nám však chybí kvalitnější koncovka. V koncovce potřebujeme více klidu