Šesté domácí vítězství a z toho popáté 1:0. Viktoriáni zůstávají i nadále stoprocentní a to díky trefě Aleše Čermáka, který svou první ligovou branku v sezoně schoval o břevno jen pár centimetrů za brankovou čáru. „Viděl jsem, že to spadlo za brankovou čáru, takže jsem se hned běžel radovat,“ neváhal plzeňský střelec.

Nedělní výhrou nad Teplicemi dokázali viktoriáni prodloužit domácí sérii bez ztráty by jen jediného bodu. „Škoda, že to bylo po výsledku 1:0, protože dneska jsme měli určitě šance na více branek, ale tři body jsou tři body,“ komentoval zápas po jeho konci střelec jediného gólu.

„Vždycky je to o kvalitě, dnes se nám bohužel nedařilo proměňovat šance, které jsme si vytvořili. Díky bohu za to, že jsme vyhráli 1:0.“

Čermákovu střelu vyrazil gólman Diviš na břevno, odkud se míč odrazil jen těsně za brankovou čáru. „Pokračoval jsem v pohybu a viděl jsem, že to spadlo za čáru, takže jsem se hned běžel radovat,“ řekl Čermák, který dostal parádní zpětnou přihrávku od Krmenčíka. „Já jsem si to zasekl a chtěl jsem střílet, ale viděl jsem, že mi šel obránce po pravé straně do skluzu. Čermus mi řval, tak jsem mu to patou za sebe dal a on to trefil,“ vracel se k brance právě Krmenčík.

„Jde to vidět, že doma se cítíme lépe, tady nedarujeme nikomu nic. Fanoušci byli zase skvělí, hraje se tu jinak než kdekoli jinde. Že tu sklízíme body je zásluha nás i našich fanoušků,“ vysekl všem viktoriánům na ochozech poklonu sedmigólový střelec z dosavadního průběhu sezony.

Proč se nakonec opět urodil výsledek 1:0? „Šance na to máme, abychom dali víc gólů, dneska já osobně jsem měl čtyři nebo pět. Musíme být v klidu a věřit v to, že to tam zase jednou spadne. Takový je fotbal, ale hlavní je, že jsme vyhráli,“ těšilo Krmenčíka, který s napětím sledoval příležitost Hory v samotném závěru. Tu vychytal skvělým zákrokem Aleš Hruška. „Trošku mi zatrnulo, ale měli jsme výborného Aleše Hrušku, který to chytil a nedovolil, abychom dostali gól.“

Fotogalerie