V osmém kole I. Ligy žen přivítaly plzeňské fotbalistky na domácím hřišti Spartu Praha. Mistrovský tým Pražanek nastoupil v nejsilnějším složení, nebo zápas byl pro ně zároveň generálkou na utkání PMEZ v Lyonu.

V osmém kole I. Ligy žen přivítaly plzeňské fotbalistky na domácím hřišti Spartu Praha. Mistrovský tým Pražanek nastoupil v nejsilnějším složení, nebo zápas byl pro ně zároveň generálkou na utkání PMEZ v Lyonu.

Plzeňské fotbalistky nezačaly špatně a za stavu 0:0 měly velmi slibné brankové příležitosti, které ovšem nevyužily. První změna stavu přišla ve 21. minutě, kdy z trestného kopu poprvé inkasovaly. Další branku obdržely o jedenáct minut později po kolmém vysunutí a umístěné střele.

Druhý poločas začal snahou domácích o snížení, ale v 52.minutě dostaly další branku a na lepší výsledek mohly zapomenout. V závěru zápasu měly hostující hráčky dvakrát výhodu pokutového kopu. Nejprve v 66. minutě po faulu Ostrochovské, míč ale skončil na tyči.  Stav se měnil až v 82. minutě. Tentokrát za odraženou ruku Ostrochovské hosté zvýšily na 0:4. V samém závěru pak po kombinační akci završily skore na – 0:5.

„Výkonem jsme určitě nezklamali, ale na body s favorizovanou Spartou jsme nedosáhli. Na naši omluvu je nutno říci, že těsně před zápasem onemocněly dvě stabilní hráčky Myslíková a Nehodová. Navíc byla omluvena kapitánka  Marková a stále chybí dlouhodobě zraněná Bohmannová. Příští neděli zajíždíme k utkání na Slovácko,“ uvedl trenér Ivan Bican.

Viktoria Plzeň - Sparta Praha 0:5 (0:2)
Sestava: Krýslová - Ostrochovská, Ondrášková, Strejcová, Hanžlová - Mikysková, Jungová, Žaludová - Markelová, Vachlová.