První domácí vítězství pod vedením kouče Vrby a doma celkem teprve druhé v letošní sezoně si ve Štruncových sadech vychutnávali v sobotu večer fotbalisté Viktorie Plzeň....

První domácí vítězství pod vedením kouče Vrby a doma celkem teprve druhé v letošní sezoně si ve Štruncových sadech vychutnávali v sobotu večer fotbalisté Viktorie Plzeň. Po výhře 2:0 nad Mladou Boleslaví si viktoriáni v kabině zakřičeli vítězný pokřik a společně se radovali ze zisku dalších třech bodů do ligové tabulky. „Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Odvedli jsme velmi dobrý výkon, do zápasu jsme dobře vstoupili, slušně jsme bránili i kombinovali dopředu a Mladou Boleslav do ničeho nepustili. Hráli jsme dobře jako tým,“ řekl po zápase střelec druhého gólu Plzně Daniel Kolář. daniel_kolar_media_small.jpg

Ten měl opět v zápase gólové šance ze hry, žádnou ale neproměnil. Trefil se pro sebe neobvykle – po roku hlavou. „Je to paradox,“ přiznal. „Ale jsem rád, že jsem dal za Viktorku konečně gól.“

První branka padla podobně jako ta druhá – po rohovém kopu Milana Petržely. Střelcem byl stoper Jakub Navrátil. „Byla to nacvičená akce, výborně kopnutý roh a takhle to dopadlo,“ culil se stoper, který proti Boleslavi odehrál svůj 99. ligový zápas.

Trenér Mladé Boleslavi Pavel Hapal byl zklamaný. Jeho tým podruhé po sobě prohrál a už čtvrtý zápas se neradoval z výhry. „Plzeň vyhrála zaslouženě, byla lepší. My jsme podali špatný výkon, s nímž jsme nemohli pomýšlet ani na bod. V závěru jsme si sice nějaké nadějné situace vytvořili, ale to bylo málo,“ konstatoval Hapal.

Jeho plzeňský protějšek Pavel Vrba byl pochopitelně o poznání spokojenější. „Chtěli jsme navázat na tři body z Brna a potvrdit je v domácím prostředí. To se nám podařilo a jsem hodně rád, jsou to opravdu důležité body. Podali jsme zatím nejlepší výkon pod mým vedením. Dobře jsme kombinovali, naše záložní řada přehrávala soupeře,“ rekapituloval Vrba, který místo potrestaného Trappa poslal na post defenzivního záložníka Tomáše Radu a do stoperské dvojice k Jakubu Navrátilovi postavil Jana Halamu.

pavel_horvath_roz.jpgKouč Plzně prozradil, že za výhru slíbil svému týmu po celý týden ovocné občerstvení do kabiny.  To kvitoval kapitán Pavel Horváth. „To abych chodil včas, aby na mě něco zbylo,“ smál se. A k další motivaci, kterou je prodloužená dovolená za zisk 23 bodů po podzimní části  řekl, že je sice rád, stejně ale bude muset po týdnu začít s individuálním tréninkem. „Nevím, co se mi to  vždycky po Vánocích děje. Nějak otejkám nebo co,“ divil se s pusou od ucha k uchu.

Podle Horvátha souvisí zlepšení výkony Plzně s vylepšenou defenzivní hrou. „Obranná hra má teď hlavu a patu, hrajeme také v téměř nezměněné sestavě. To musí být znát,“ zamýšlel se.

Viktoriáni, kteří pod koučem Vrbou ještě neprohráli, by rádi na poslední dvě výhry navázali za týden na Kladně. „Naším cílem je do konce podzimu nasbírat co nejvíc bodů. Když se to podaří, posuneme se v tabulce výrazně výš a přiblížíme se i třeba Baníku nebo Mladé Boleslavi,“ uzavřel kouč Vrba.