Do utkání desátého kola dorostenecké ligy vstoupili dorostenci Viktorie Plzeň U17 na hřišti českobudějovického Dynama velice dobře a od prvních minut vytvořili tlak....

V 7.min Hoffmann vystřelil za hranicí pokutového území, brankář domácích Liška střelu jen vyrazil a důrazný Vokáč dostal hosty do vedení (0:1). Celý první poločas Viktoriáni dobře kombinovali na soupeřově polovině. „Bohužel se nám nedařila finální fáze vedení útoku a chyběla nám přesnost v zakončení, což se pro další vývoj utkání ukázalo jako klíčové,“ popisuje zápas trenér Jiří Žilák. Své šance v průběhu prvního poločasu nevyužili Kůžel, Mandula a Chmiel.

Ve druhém poločase domácí zlepšili pohyb a byli aktivnějším týmem, než v poločase prvním. Vytvořili si několik jiri_zilak_roz.jpgnebezpečných standardních situací, které se však plzeňské obraně podařilo odvrátit. V 53.min Mandula ztratil míč v přechodové fázi ve středu hřiště a soupeř rychlým protiútokem do otevřené obrany potrestal (1:1). „Po obdržené brance jsme se snažili hrát stále aktivně, ale k tomu, abychom vstřelili druhou branku, nám v několika situacích chybělo více odvahy při zakončení ze střední vzdálenosti. V 70.min dal našim nadějím na zisk tří bodů sbohem Vachovec, který místo toho, aby postupoval sám na domácího brankáře, přihrávku špatně převzal, situaci neunesl a naprosto zbytečným zákrokem na domácího brankáře se nechal vyloučit.“ V poslední minutě se ještě ke střele ze střední vzdálenosti dostal Vrhel, jehož střela skončila těsně vedle budějovické branky. „V deseti jsme již neměli sílu výsledek zvrátit na svou stranu. V pátek hostíme v domácím prostředí Hradec Králové. Na zápase se pečlivě připravíme a věříme, že uspějeme