V divácky atraktivním utkání žákovské divize nakonec zvítězili Viktoriáni a všechny body zůstali doma. ”Věděli jsme, že soupeř má velice kvalitní a vyrovnaný tým, což znamenalo,...

V divácky atraktivním utkání žákovské divize nakonec zvítězili Viktoriáni a všechny body zůstali doma. "Věděli jsme, že soupeř má velice kvalitní a vyrovnaný tým, což znamenalo, že nás čeká těžký zápas. Utkání se hrálo od první minuty ve vysokém tempu. Oba týmy byly útočně naladěny, a tak se hrálo nahoru dolu. Hned v úvodu si kluci vytvořili dobrou brankovou příležitost. Z protiútoku zahrozili také hosté, ale obě příležitosti zůstaly nevyužity. V průběhu prvního poločasu si kluci vytvořili mírnou převahu, se kterou přišly další vyložené brankové příležitosti. Brankář Dynama Hajdušek však své mužstvo podržel, a tak se do kabin šlo za nerozhodného stavu.

pavel_vitous_trener_small.jpgO přestávce jsme kluky burcovali hlavně k tomu, aby nezaspali začátek. To se nám myslím povedlo a po pěkné kombinaci z pravé strany přes Černého a Filipce, který připravil gólovou přihrávku pro Končala, jsme šli ve 43. minutě do jednobrankového vedení. V této fázi utkání naše iniciativa vrcholila. Vypracovali jsme si několik standardní situací a také další šance. Tu největší propásl Rusňák, když neproměnil samostatný nájezd. Velký podíl na tom měl opět brankář hostů. Našimi neproměněnými šancemi a za stavu 1 : 0 byli hráči hostujícího týmu  stále ve hře. Jejich snaha o vyrovnání postupně sílila, ale naše obrana fungovala velmi dobře. Hosté tak hrozili pouze ze standardních situací. Závěr zápasu jsme zvládli a vítězství uhájili. Myslím si, že utkání se muselo divákům líbit. Obě mužstva předváděla rychlý fotbal plný pěkných individuálních i kombinačních akcí se vzrušením před brankami na obou stranách. Škoda výpadku v minulém kole, protože se naše hra postupně zlepšuje. Ukazuje se, že pokud neobdržíme rychlou branku v úvodu je naše hra sebevědomější. Problémem u týmu zůstává udržení koncentrace a disciplinovanosti po celou dobu utkání. Pokud toto odstraníme můžeme pomýšlet na ještě kvalitnější výkony," okomentoval zápas trenér Pavel Vitouš