V úvodním kole nového ročníku 1. ligy staršího dorostu cestovali plzeňští viktoriáni na sever Moravy do Ostravy. Zápas s domácím Baníkem se hrál ve středu v 10:15 na...

V úvodním kole nového ročníku 1. ligy staršího dorostu cestovali plzeňští viktoriáni na sever Moravy do Ostravy. Zápas s domácím Baníkem se hrál ve středu v 10:15 na hřišti ve Vítkovicích.

Úvod utkání vyšel na výbornou Plzeňanům, ve 2. minutě se pohotově uvolnil Štípek a přesným centrem našel rozběhnutého Beránka, který bez přípravy otevřel skóre 0:1. Hosté se z vedení neradovali dlouho, v 5. minutě se po standardní situaci prosadil hlavou domácí Stránský a srovnal na 1:1. Dále se hrál zajímavý fotbal, v 16. minutě se akce z úvodu zápasu opakovala, Štípek se znovu uvolnil a přihrál tentokrát Sladkému, který prostřelil brankaře Pavlenku 1:2. Domácí, ale do poločasu dokázali vyrovnat. Když se po nedorozumění v obraně a nákopu domácích objevil před Fillingerem znovu Stránský a srovnal na 2:2.

jiri_kohout_roz.jpgVe druhém poločasu se hrál vyrovnaný fotbal s příležitostmi na obou stranách. Hosté měli vyloženou příležitost v 72. minutě, když se před brankaře Pavlenku dostal Dvořák, ale sám pouze nastřelil jeho nohy. Naopak hosty podržel v 80. minutě Fillinger, když zneškodnil dobrou příležitost Musiola. Největší šanci si ale hosté nechali na závěr zápasu. Střídající Holub výborně uvolnil Aubrechta, který postupoval sám na Pavlenku, udělal mu kličku a mířil do prázdné branky, na brankové čáře, ale dokázal míč vykopnout vracející se obránce domácích. „Bylo to zajímavé utkání, kdy jsme dvakrát vedli, ale soupeř, podle mého názoru, vždy lacino vyrovnal. Ve druhé půli se hra vyrovnala, v závěru jsme měli obrovskou šanci zvítězit. Vzhledem k celému průběhu zápasu je pro oba týmy bod zasloužený,“ okomentoval zápas trenér Jiří Kohout.

FC Baník Ostrava - FC Viktoria Plzeň 2:2

Poločas: 2:2

Sestava: Fillinger – Ulč, Brož, Matas, Kubek – Štípek (86. Aubrecht), Hrošovský, Sladký, Vaněček (80. Holub), Beránek (46. Janeček) - Dvořák