Fotbalisté Plzně si na své konto připsali šestou remízu v řadě. V 7. kole Gambrinus ligy se na hřišti ve Štruncových sadech rozešli smírně s Českými Budějovicemi po výsledku 1:1....

Fotbalisté Plzně si na své konto připsali šestou remízu v řadě. V 7. kole Gambrinus ligy se na hřišti ve Štruncových sadech rozešli smírně s Českými Budějovicemi po výsledku 1:1. Viktoria znovu neudržela vedení, do kterého jí tentokrát v 67. minutě poslal záložník Petržela. Hned za dalších šest minut se totiž v šestnáctce domácích nejlépe zorientoval Sedláček a zblízka vstřelil vyrovnávací gól.

Plzeň nastoupila v základní sestavě i s kapitánem Horváthem, který celý týden bojoval s virózou. Ale do první šance se dostali Jihočeši. V 9. minutě se za obranou ocitl útočník Sedláček, s jeho střelou z pravé strany si však bravurně dokázal poradit gólman Poštulka. Viktorka odpověděla v 15. minutě, kdy přímý kop kroutil Horváth přímo mezi tyče hostující branky. Gólman Kučera však stačil zasáhnout. Ve 20. minutě dostali Českobudějovičtí míč do sítě, ale podle pomezního rozhodčího se tak stalo z postavení mimo hru. Vzápětí sestavu Plzně opustil zraněný Hochmeister, kterého nahradil Rada. Až ve 27. minutě se Viktorie dostala do solidní šance, střela Jiráčka z hranice pokutového území všaj skončila těsně vedle pravé tyče Kučerovy branky.

Poté hra nadlouho upadla do podprůměru, až na konce prvního dějství zahrozili hosté. Sedláček po dalším průniku odcentroval z pravé strany, nabíhající Hílek však poslal míč vedle pravé tyče.

Po přestávce domácí uzamkli soupeře před jeho šestnáctku. Ostrý centr Petržely, který předtím zamotal hlavu několika obráncům, však skončil na rukavicích Kučery. Vzápětí vnikl do šestnáctky Horváth a jeho zpětnou přihrávku se snažil usměrnit do sítěTrapp. Trefil však pouze obránce před sebou. Další pokus Horvátha z levé strany v 60. minutě vytěsnil gólman Jihočechů na roh. V 67. minutě už diváci zvedali ruce nad hlavu, když si Jiráčkovu nezištnou přihrávku počkal Varadi. Jenže v poslední chvíli mu do střely, která by mířila do opuštěné branky, zblokoval jeden z obránců. Domácí se dočkali až o dvě minuty později. Horváth rozehrál standardní situaci z levé strany a na přetažený centr si naběhl Petržela, který hlavou překonal Kučeru - 1:0.

Jenže z vedení se Plzeň radovala pouhé 4 minuty. Pak hosté zahrávali rohový kop, obrana Viktorie jej sice odvrátila, ale zpětný centr do šestnáctky našel před brankou osamoceného Sedláčka, který překonal bezmocného Poštulku - 1:1. Domácími inkasovaný gól viditělně otřásl, České Budějovice se naopak zaměřily na udržení cenné remízy. Až v nastaveném čase to mohl změnit Varadi. Před brankou Jihočechů vyhrál souboj a vleže se pokusil o střelu. Míč z jeho kopačky jen těsně minul pravou tyč. Více už Plzeňanům hostující obrana nedovolila. Duel Viktorie s Českými Budějovicemi tak skončil nerozhodně 1:1.