V dalším utkání ČLSD  tentokrát zajížděli dorostenci U18 na jih do Českých Budějovic. Ve slunečném dopoledni nastoupili na kvalitním trávníku proti stejně starému...

V dalším utkání ČLSD  tentokrát zajížděli dorostenci U18 na jih do Českých Budějovic. Ve slunečném dopoledni nastoupili na kvalitním trávníku proti stejně starému soupeři, který v minulém kole remizoval v Pardubicích, poté co už prohrával 2:0.

Od úvodu utkání dominovala obě družstva spíše vepředu, zatím co v obraně se na obou stranách objevovaly velké skuliny. „Už v šesté minutě šli domácí do vedení, když jsme po přetaženém míči na zadní tyč nedokázali těsně pokrýt domácího útočníka Tlapáka, který hlavou překonal brankáře Fillingera do protipohybu,“ popisuje průběh utkání trenér Václav Mrázek. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. V 15´minutě Viktoriáni dobře napadali rozehrávku domácích obránců, které donutili k chybě a Šíša se aktivním pohybem dostal k míči a po překonání gólmana pohodlně zakončil do prázdné branky. Po vyrovnávacím gólu se hosté více tlačili před domácí svatyni. „Vytvořili jsme si i další šance, ale Dvořák hlavičkou a Beránek nohou z otočky nemířili přesně. Bohužel nám nefungovala obranná činnost a díky častým ztrátám v rozehrávce, jsme zadarmo vraceli domácí do hry. Přesto jsme šli ve 40´minutě do vedení.“ Po rychlém útoku po levé straně a otoční hry křižným míčem se rychlostně prosadil Holub a prostřelil i domácího brankáře přízemní střelou na zadní tyč. V úplném závěru poločasu znovu nedůsledně pracovala  obrana Plzně s míčem v blízkosti vlastní branky a po souboji Beránka s domácím útočníkem zazněla p횝alka hlavního rozhodčího Šafránka. Z nařízené penalty domácí vyrovnali a šlo se do kabin!

„Do druhého poločasu jsme šli s jediným úkolem. Výrazně zlepšit defenzivní práci celého mužstva, především pak krajních vaclav_mrazek_roz.jpgzáložníků a obrané čtveřice. Záměr se povedl a od prvních minut druhého dějství jsme měli navrch.“ Dařilo se držet míč vysoko od vlastní branky a na soupeřově polovině dobrou kombinační hrou přecházet před domácí branku. Zlepšením hry přišli i další velké šance. Nejprve se mohl prosadit Šíša, ale akci přerušil rozhodčí. Poté se znovu ocitl v šanci Holub, ale z podobného prostoru jako při druhé brance tentokrát trefil domácího gólmana. Po akci Šlajse a Štrajta se po zpětné přihrávce ocitnul v šanci Šíša, ale střela neměla razanci. „Zahrávali jsme i dostatek rohových a trestných kopů, bohužel bez přesnějšího zakončení.  Domácí si v druhém poločase vypracovali ojedinělými akcemi čtyři standardní situace, z kterých však naší branku neohrozili. Když jsme se neprosadili ani v samém závěru střelou Šlajse, skončilo utkání remízou 2:2.

Z chyb v prvním poločase se musíme rozhodně poučit, ale za výkon v druhém poločase si hráči zaslouží pochvalu. Abychom však mohli bodovat a uspět naplno, musíme dokázat ovládat hru po většinu utkání