V minulém kole odjížděli žáci Viktorie U13 z Hradce Králové s pocitem, že si Hradec vyhrát zasloužil – po prvním poločase mohl vést 3:0 – ale na druhou stranu...

V minulém kole odjížděli žáci Viktorie U13 z Hradce Králové s pocitem, že si Hradec vyhrát zasloužil – po prvním poločase mohl vést 3:0 – ale na druhou stranu ještě 10 minut před koncem zápasu byl stav 1:1 a remíza by jistě viktoriánům vnitřně pomohla.

filip_linhart_trener_small.jpg„V porovnání s minulými zápasy jsme s kolegou jistý herní posun vpřed zaznamenali. Ovšem naše individuální chyby výsledek překlopily na stranu hradeckých „votroků“,“ přiznává trenér Filip Linhart. „Další utkání žákovské ligy pro nás dopadlo tedy výsledkově stejně, ale velmi nás potěšil přístup kluků a hlavně předvedená hra. Se soupeřem, kterého považujeme za jeden z nejlepším týmu v této věkové kategorii, jsme sice od 2.minuty prohrávali 0:1, ale kluky to správně nabudilo a předváděli po dlouhé době hru, která byla plná nasazení, snahy o kombinaci a chutě hrát!“ Ještě do přestávky Viktoria vyrovnala, když byla Příbrami více než vyrovnaným soupeřem.

„Bohužel jsme zase svojí nezodpovědností v přechodu do útoku ztratili míč (stejně tak to bylo i v minulém utkání) a 3.minuty po začátku 2.poločasu to bylo zase o jeden gól ve prospěch příbramských. Přesto kluci „zbraně“ nesložili a dál se snažili hrát jako v poločase prvním.“ Kromě několika závarů před brankou se však gólově neprosadili. A inkasovali v poslední minutě po akumulovaných chybách na pravé straně. „Troufám si tvrdit, že výsledek neodpovídá průběhu utkání – herně kluci udělali ohromný krok vpřed (po sérii nevydařených zápasů), ale zásadní rozdíl byl v tom, že příbramští byli schopni naše chyby trestat a šance proměňovat. Přesto vidíme toto utkání jako velký posun vpřed a věříme, že následující utkání v Liberci jen tuto vzestupnou tendenci potvrdí