Juniorský celek Viktorie Plzeň bojoval o tři body a také prodloužení série neporazitelnosti v pondělí na vlastním hřišti proti týmu FC Slovan Liberec. Severočeši si v dosavadním průběhu soutěže poradili s Duklou Praha 0:1 a v gólově bohatém zápase remizovali na Vysočině s tamní Jihlavou 3:3. Do Plzně tak přijeli namotivovaní na zisk důležitých bodů do tabulky Juniorské ligy.

Juniorský celek Viktorie Plzeň bojoval v pondělí večer o tři body a také prodloužení série neporazitelnosti v pondělí na vlastním hřišti proti týmu FC Slovan Liberec. Severočeši si v dosavadním průběhu soutěže poradili s Duklou Praha 0:1 a v gólově bohatém zápase remizovali na Vysočině s tamní Jihlavou 3:3. Do Plzně tak přijeli namotivovaní na zisk důležitých bodů do tabulky Juniorské ligy.

Tomu odpovídaly také první minuty zápasu, kdy se skvěle hrající obraně Viktorie v čele s brankářem Šimanem podařilo odvrátit úvodní tlak soupeře. Naopak z prvního útočného počinu červeno-modrých resultovala branka. Autorem byl ve 12. minutě nevysoký Mladen Veselinovič, který hlavou usměrnil do sítě centr z levé strany. O osm minut později přidali Viktoriáni další gól, o který se postaral Pernglau a výsledek začínal nabývat konkrétních rozměrů. Od této chvíle byl v Luční ulici k vidění útočný fotbal s množstvím šancí. Ve druhém poločase usnadnil hráčům Viktorie situaci hostující stoper TomᚠEgert, jenž se po druhé žluté kartě v utkání nechal vyloučit. O devíti lidech v poli soupeř začal více otevírat hru a v obraně nabízel domácímu celku okénka, kterých ovšem viktoriáni nedokázali využít ke vstřelení branky. Naopak urodilo se patnáct minut před koncem na druhé straně. Míč se z rohového kopu dostal k Danielu Dydowiczovi, který mířil přesně.

I přes snahu Liberce v posledních minutách hry vyrovnat skóre vydržel stav až do závěrečného hvizdu a juniorka Viktorie si tak i ve svém třetím vystoupení v aktuálním ligovém ročnímu připsala výhru 2:1. Bez ztráty bodu se plzeňští mladíci drží na špičce tabulky. Příští utkání odehrají viktoriáni ve čtvrtek 8. 8. 2013 na půdě Brna.

FC Viktoria Plzeň – FC Slovan Liberec 2:1 (2:0)

FC Viktoria Plzeň: Šiman – Hrubý, Růžička, Libotovský, Končal (50. Krčál) – Hanousek, Hamerník, Hvězda (67. Černý), Mlynařík,- Pernglau (82. Vondráček), Veselinovič (77. Mariánus)

FC Slovan Liberec: Kolář – Egert, Pimpara, Pokorný, Kmoníček, Soungole Soune (34. Dydowicz), Hugues Douglas, Bouška, Szabo (46. Jánošík), Frimmel (80. Lukeš), Hadaščok (46.Káva).

Branky: 12. Veselinovič, 21. Pernglau – 76. Dydowicz ŽK: 53. Mlynařík, 59. Pernglau – 33. Egert, 68. Hugues. ČK: 46. Egert. Rozhodčí: Ardeleánu – Moláček, V. Paták