Čtyři branky nastříleli svému soupeři hráči juniorského týmu Viktorie Plzeň v utkání 8. kola juniorské ligy, ve kterém hostili ve sportovním areálu v Luční ulici celek Hradec Králové.

Čtyři branky nastříleli svému soupeři hráči juniorského týmu Viktorie Plzeň v utkání 8. kola juniorské ligy, ve kterém hostili ve sportovním areálu v Luční ulici celek Hradec Králové.

Viktoriáni nastoupili do utkání posilněni hned o několik hráčů prvního týmu. Matin Fillo, Martin Zeman, LukᚠHejda, David Štípek, či Matěj Končal, to byli hráči, kteří nastoupili v základní sestavě Viktorie. A od úvodních minut to byli právě domácí, kdo tvořil hru a tlačil svého soupeře na jeho polovinu. Viktoria měla v první čtvrthodině výhodu několika standardních situací, ale chybělo přesnější zakončení. Až ve 20. minutě se po centru z pravé strany hlavou prosadil Martin Fillo. O dvě minuty později pálil z hranice velkého čtverce Hoffmann, jenže střele chyběla přesnější muška a razance. Co se nepodařilo Hoffmannovi, vyšlo ve 22. minutě Matěji Končalovi. Ten zakončoval po téměř identické akci z pravé strany a nedal Zavřelovi šanci – 2:0. Hosté po dvou inkasovaných brankách znejistěli a domácí opanovali hřiště. Jeden útok za druhým se valil na hradeckou obranu. Ta odolávala až do 42. minuty, kdy se prosadil David Štípek a stanovil tak poločasový výsledek na 3:0.

Do druhé části plzeňští trenéři prostřídali. Na hřiště se na místo Zemana, Filla a Hejdy dostali Malakyan s Růžičkou a Domabylem. Hradec sice jako první prověřil střelou brankáře, ale plzeňského Mandouse nezaskočil. Byla to naopak Viktoria, kdo předvedl rychlou kombinační akci na jejímž konci byl Štípek, jeho pokus ale skončil na břevně. V 59. minutě předvedli podobnou kombinaci hosté, zakončoval Halilovič – 3:1. Po dalších devíti minutách hry zvyšoval domácí TomᚠPetráček opět na rozdíl tří branek. Stejný hráč se mohl do listiny střelců zapsat ještě ve dvou případech, ale v tom prvním, kdy šel sám na brankáře, překopl bránu a ve druhém, nastřelil padajícího gólmana. Po dvou porážkách s Duklou Praha a Mladou Boleslaví si tak viktoriáni připsali výhru.

„Dnes se mi zápas hodnotí daleko lépe,“ přiznal po utkání trenér Jiří Skála. „A to jak z pohledu výsledku, tak i předvedené hry. Nastříleli jsme čtyři branky, získali tří důležité body. Zápas tedy lze hodnotit pozitivně.“ Převaha Viktorie byla v první části chvílemi až drtivá. „Kromě prvních patnácti minut druhé části, kdy jsme prostřídali a chvilku trvalo, než si hra sedla, můžeme být s výkonem a nasazením hráčů vcelku spokojeni. Zásluhu na tom mají i hráči z áčka, kteří byli příjemným oživením hry,“ dodává kouč.

FC Viktoria Plzeň – FC Hradec Králové 4:1 (3:0)
Branky: 20. Fillo, 24. Končal, 42. Štípek, 68. Petráček - 59. Halilović