Podívanou bohatou na branky, kterých viděli diváci celkem šest, ale i řadu dalších pohledných fotbalových momentů, nabídlo utkání 31. kola ČFL, ve kterém juniorka Viktorie Plzeň hostila na hřišti ve Městě Touškov tým Hlavice.

Podívanou bohatou na branky, kterých viděli diváci celkem šest, ale i řadu dalších pohledných fotbalových momentů, nabídlo utkání 31. kola ČFL, ve kterém juniorka Viktorie Plzeň hostila na hřišti ve Městě Touškov tým Hlavice.

Vytrvalý d隝 přivítal na zeleném pažitu hřiště v Touškově jeho aktéry. Lépe vyšly úvodní minuty hostům, kteří v první fázi zápasu působili aktivněji. A v 18. minutě se ujali vedení zásluhou individuální akce Veselky. Inkasovaná branka jako by domácí fotbalisty nakopla a v rozmezí devatenácté a dvaadvacáté minuty zahrávali tři rohové kopy. Ale bez gólového efektu. Ten se dostavil až v 25. minutě. TomᚠPetráček si vyskočil na centr z pravé strany a nedal brankáři Arkenbergerovi šanci sáhnout si na míč. Po vyrovnávací brance viktoriáni ještě zvýšili obrátky a přidali na důrazu v osobních soubojích. Ve 32. minutě měla Viktoria výhodu trestného kopu. Do míče se z pětadvaceti metrů opřel David Kůžel, hostující gólman klouzavý míč neudržel a nechal propadnout za svá záda – 2:1. Tímto stavem skončila i první část.

Po sedmi minutách druhé části přišlo vyrovnání. Kombinační akci, ke které došlo po zachycení domácí rozehrávky, zakončoval Prükner. V 78. minutě šli domácí opět do vedení. Prodloužený míč Štípka našel volného Růžičku a ten se nemýlil. Na konečných 4:2 upravil v 85. minutě střídající Černý. Jeho střelu z úhlu sice brankář Hlavice chytil, ale stalo se tak až za brankovou čarou a rozhodčí správně situaci posoudili jako branku. Viktoriáni tak oplatili soupeři porážku na jeho vlastním hřišti a s letošním ročníkem a fanoušky se rozloučili zaslouženou výhrou.

„S úvodem první části opět nespokojenost. Naše hra byla chaotická, bez pohybu, hráči si zbytečně hru komplikovali. O přestávce jsme si to vyříkali a ve druhém poločasu jsme byli jasně lepší a po právu zvítězili, když jsme tam měli ještě snad osm dalších gólových příležitostí,“ hodnotil zápas asistent trenéra Martin Lepeška. Bezprostředně po utkání nastoupili hráči na dovolenou. „Znovu se sejdeme 26. června, abychom zahájili přípravu na nový soutěžní ročník. Od třiadvacátého už ale mají hráči individuální tréninkový plán, kdy budou běhat se sporttestery,“ dodává Lepeška. Los ročníku 2012/2013 pak proběhne 20. června na ligovém shromáždění.

FC Viktoria Plzeň B – SK Hlavice 4:2
Poločas: 2:1
Branky: 25. Petráček, 32. Kůžel, 78. Růžička, 85. Černý - 18. Veselka, 52. Prückner