V dohrávce 21. kola nejvyšší dorostenecké ligy přivítali Viktoriáni vedoucí tým tabulky AC Spartu Praha.   Začátek vyšel lépe hostům ze Sparty, v 5. minutě se po...

V dohrávce 21. kola nejvyšší dorostenecké ligy přivítali Viktoriáni vedoucí tým tabulky AC Spartu Praha.

Začátek vyšel lépe hostům ze Sparty, v 5. minutě se po rohovém kopu prosadil na zadní tyči Sadikovič a otevřel skóre 0:1. V 18. minutě mohli domácí vyrovnat, ale z nepřímého volného kopu z 10-ti metrů mířil Vitouš do hradby těl. Ve 28. minutě vedla Sparta už 0:2 po odraženém míči se přesně trefil Smetana. Ve 30. minutě se prosadili domácí, když se po spolupráci Vitouše s Bezděkem trefil Dvořák. Ve 45. minutě se Sparta prosadila potřetí, po chybě domácí obrany se trefil Divíšek.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí Bezděk ve vyložené příležitosti trefil brankaře Rumla. V 51. minutě podržel domácí Hroník při šanci Šmidrkala. V 62. minutě se po rohu dostal k míči Matas, ale na brankové čáře jeho pokus Ruml vyrazil. V 67. minutě se uvolnil střídající Futro, ale mířil pouze do boční sítě. V 73. minutě po rychlém protiútoku našel Dvořák osamoceného Bezděka, který z malého vápna mířil přímo do Rumla. V 79. minutě Sladký tváří v tvář Rumlovi prováhal zakončení a jeho pokus zblokovali obránci hostů. V 86. minutě se po kombinaci domácích dostal znovu k míči Sladký, ale mířil vedle branky Sparty. „Z utkání jsem zklamaný, znovu začínáme hrát až po obdržených brankách, ve druhém poločase jsme měli dostatek příležitostí, ale neproměníme ani nejvyloženější,“ okomentoval zápas trenér Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň – AC Sparta Praha 1:3

Poločas: 1:3

Sestava:  Hroník – Doležal, Nový, Matas, Štrajt (46. Štafa) – Vitouš (46. Futro), Sladký, Vaněček (67. Šlajs), Mudra – Bezděk, Dvořák