Ve třetím kole I. dorostenecké ligy přivítali Viktoriáni U19 na hřišti v Šeříkově ulici hráče SFC Opavy. Úvod zápasu vyšel nad míru dobře hostům, kteří již ve 4. minutě otevřeli skóre po dorážce Gebauera 0:1.

Ve třetím kole I. dorostenecké ligy přivítali Viktoriáni U19 na hřišti v Šeříkově ulici hráče SFC Opavy. Úvod zápasu vyšel nad míru dobře hostům, kteří již ve 4. minutě otevřeli skóre po dorážce Gebauera 0:1.

V 8. minutě se tlačil do zakončení Uvíra, ale trefil pouze tyč. Domácí se potom probudili a během sedmi minut dokázali vstřelit tři branky, když se dvakrát trefil Černý a jednou Končal. V závěru poločasu se po standardní situaci radovali z branky i hráči Opavy, ale pro postavení mimo hru nebyla branka uznána.

Ve druhé půli začali aktivně domácí, Černý mířil vedle. Na druhé straně vychytal Uvíru Brych. V 51. minutě se trefil střelou od břevna Mariánus a zvýšil na 4:1. V 60. minutě dokonal hattrick Černý po přihrávce Končala 5:1. Domácí v této fázi měli výraznou převahu a také množství příležitostí, Jarina trefil břevno. Stejný hráč se prosadil po přiklepnutí Končala v závěru zápasu a technickou střelou překonal brankáře Minarčíka 6:1.

„Nevyšel nám úvod zápasu, kdy Opava byla velmi nebezpečná a dostala se do vedení, dokázali jsme však rychle reagovat a vstřelili branky, které rozhodly o osudu zápasu,“ hodnotil utkání trenér Jiří Kohout.

Viktoria Plzeň – SFC Opava 6:1

Sestava:      Brych – Hošálek (57. Bečka), Chocholoušek, Kováč, Palka (57. Krčál) – Kyndl, Hradecký (65. Domabyl), Mariánus  – Lukeš (46. Jarina), Černý (65.Hvězda), Končal. Trenéři: Kohout, Schveinert, Průša