Ve středeční předehrávce žákovské divize přivítali žáci Viktorie Plzeň U14 na hřišti Vodních staveb pražskou Duklu. Viktoriáni dokázali dramatické utkání dovést do vítězného konce a připsat si další tři důležité body.

Ve středeční předehrávce žákovské divize přivítali žáci Viktorie Plzeň U14 na hřišti Vodních staveb pražskou Duklu. Viktoriáni dokázali dramatické utkání dovést do vítězného konce a připsat si další tři důležité body.

"V předehrávce 25. kola a v posledním utkání hraném v domácím prostředí na Vodních stavbách jsme přivítali mužstvo, které je jedním z adeptů na postup do nejvyšší soutěže. V úvodní části zápasu byla patrná nervozita na našich hráčích, ale postupem času se začala vytrácet, což přineslo zpřesnění hry," líčí podrobnosti trenér Pavel Vitouš. V 16. minutě viktoriáni dobře zakombinovali na levé straně a Provod finální přihrávkou vyzval Kratochvíla ke krásné střele z 20 metrů, která znamenala vedení – 1:0. Branka přinesla další uklidnění a zpřesnění hry. "Nicméně v této fázi utkání se hra odehrávala především ve středu hřiště. Do druhé půle už šli kluci s daleko větším sebevědomím a klidem."

Druhá část utkání přinesla ještě větší kvalitu. "Z naší strany velmi dobrá spolupráce všech hráčů s přesnými přihrávkami. Ale i v individuálních dovednostech kluci ukázali, že je ovládají." Ve 47. minutě se na pravé straně individuálně prosadil Medveděv a jeho přesnou přihrávku zužitkoval Šíša v druhou branku – 2:0. "Ve zvýšené aktivitě jsme pokračovali i nadále, ale až příliš jsme se tlačili dopředu." V 57. minutě zahrávala Viktoria standardní situaci, ale hosté odvrátili hrozící nebezpečí a po rychlém protiútoku do otevřené obrany trestali brankou 2 : 1. "Myslím si, že v těchto fázích utkání se „lámal chléb“. Kluci svůj styl nezměnili. Velmi dobře zafungovala obrana a také přechody z obrany do útoku byli velmi přesné a rychlé. Velkou příležitost neproměnil Bezdička, který v samostatném nájezdu nastřelil brankáře." Hosté v těchto chvílích jen velice těžce zastavovali útočné akce domácích a dopouštěli se faulů. V 65. minutě se individuálně prosadil aktivně hrající Medveděv. Třešničkou  na  dortu  mu byla klička brankáři a zakončení do prázdné branky – 3:1. Zdálo se být rozhodnuto, ale v přílišné euforii přišel zkrat v podobě nepřesné přihrávky v hlouby pole, kterého hosté využili a v 66. minutě snížili opět na rozdíl jedné branky – 3:2. "Další nepříjemnosti už kluci nedovolili a soupeře už k žádné akci nepustili, naopak snažili se stále útočit a vítězství jim bylo odměnou. Je potřeba celý tým pochválit. Neměli jsme to jednoduché, marodka se nám na poslední chvíli rozrostla a Pavla Nového následovali Honza Petr a Petr Malý. Chyběl také druhý brankář Dan Adamovič, který se omluvil z rodinných důvodů. Ale v úmorném vedru kluci hráli i za ně. Určitě je to stálo mnoho fyzických sil, ale vyrovnali se s tím. Především druhý poločas byl z naší strany velmi dobrý. Kombinace, sebevědomí, vtip a individuální schopnosti je dovedli k úspěchu. A já jim k tomu gratuluji."

U14
FC Viktoria Plzeň - FK Dukla Praha 3:2
Poločas: 1:0
Branky a asistence: 16. min. Kratochvíl (Provod), 47. min. Šíša (Medveděv), 65. min. Medveděv
Sestava: Juraši - Míšek, Peroutka, Brožík, Kule    - Hančin, Ruml, Medveděv, Provod - Šíša, Kratochvíl. Trenéři: P. Vitouš a F. Houška
Střídání: 48. min. Bezdička za Kratochvíla, 65. min. Brabec za Šíšu