Ani ve druhém soutěžním utkání neuspěli žáci Viktorie Plzeň U14 a prohráli na hřišti VS Plzeň se Slavií Praha. První dvacetiminutovka nebyla ale z jejich strany vůbec špatná....

Ani ve druhém soutěžním utkání neuspěli žáci Viktorie Plzeň U14 a prohráli na hřišti VS Plzeň se Slavií Praha. První dvacetiminutovka nebyla ale z jejich strany vůbec špatná. "Přestože hosté působili po individuální stránce daleko lépe, naší bojovností jsme hru více než vyrovnali. Bohužel o výsledku se rozhodlo během 15. minut v první polovině utkání. Ve 20. minutě chyboval brankář Turek, když pustil za svoje záda nevinně vypadající střelu z dobrých 25 metrů. V tu chvíli jako když na hráče pavel_vitous_trener_small.jpg„padla deka“ a v podvědomí jarní vysoké porážky na Slavii se nemohli dostat vůbec do hry. Nervozita byla na jejich kopačkách. Zbrkle a nepřesně přihrávali míče, kterých se soupeř snadno zmocňoval. Vytvořil si tím převahu, kterou využil. Druhá branka padla po osmi minutách po chybě na pravé straně a na 3 :0 zvýšili hosté v poslední minutě prvního poločasu po druhé hrubce brankáře Turka, který nezareagoval na vysoký centrovaný míč do malého vápna. O přestávce jsme provedli několik změn a snažili se klukům zvednout jejich sebevědomí, které po závěru první půle hodně utrpělo. Na hře se to pozitivně projevilo. Slávisté měli v úvodu druhé půle mírnou převahu, ale kluci pozorně bránili a do ničeho už je nepustili. Postupně jsme převzali iniciativu a výsledkem bylo několik pěkných akcí. Jednu z nich zakončil pěknou střelou přes celou branku Choun. Střela však minula svůj cíl. Ve druhém poločase jsme zahrávali několik rohových kopů. Připravili soupeři ještě dva závary před jejich brankou, ale Filipcovi ani Panuškovi se nepodařilo protlačit míč do sítě. Pak už Slavie kontrolovala vývoj utkání až do konce. Byla to pro nás lekce z produktivity. Z pěti střel na branku za celý zápas, vstřelila Slávie s naším přičiněním tři branky," uvedl trenér Pavel Vitouš.