Do pátečního zápasu v Brně šli dorostenci U17 s cílem získat tři body a od úvodních minut si dokázali vytvořit převahu. Pozorně bránící domácí však Viktoriány do...

Do pátečního zápasu v Brně šli dorostenci U17 s cílem získat tři body a od úvodních minut si dokázali vytvořit převahu. Pozorně bránící domácí však Viktoriány do vážnější šance v úvodu nepustili.
Ve 13.min Hrubý vystřelil z 25 metrů a brněnský brankář Sedláček s námahou vyrazil míč na rohový kop. „Ve 21.min jsme chybovali při standardní situaci domácích a důrazný Buchat propálil vše, co mu stálo v cestě (1:0). Obdržená branka nás poznamenala a o 4min později jsme měli štěstí, když stejný hráč mířil těsně vedle branky,“ říká trenér Jiří Žilák. V závěru prvního poločasu se hra odehrávala především ve středu hřiště a žádné mužstvo už se do šance nedostalo.

jiri_zilak_roz.jpgVe druhém poločase byla vidět na plzeňských hráčích obrovská touha výsledek utkání otočit a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Kadeřábkova střela po standardní situaci ještě gólem neskončila, ale v  61.min se po rohovém kopu Hoffmanna prosadil Růžička (1:1). „Od této chvíle jsme byli jasně lepším týmem. V 63.min Štípek pronikl do vápna, jeho zpětná přihrávka však těsně minula nabíhající spoluhráče.“ O dvě minuty později Kocour předložil přihrávku Štípkovi, ale jeho střelu domácí zablokovali. Hned v zápětí se neujala ani Vokáčovo střela. V 73.min se na vápně dostal ke střele Kůžel, jehož střela skončila vedla brněnské branky. „V úplném závěru jsme se stále snažili strhnout vítězství na svou stranu, ale domácí remízu ubránili. Mužstvo zaslouží pochvalu. Především ve druhém poločase jsme soupeře nepustili do žádné příležitosti a naopak my jsme si šance vypracovali. Œkoda, že se nám nepodařilo žádnou z příležitost proměnit. Přesto bod z Brna má svou váhu