V dohrávaném zápase 13. kola mezi domácími viktoriány a hosty ze Zlína začali lépe domácí, kteří se tlačili na polovinu hostů. V 6. minutě přihrával Sladký,...

V dohrávaném zápase 13. kola mezi domácími viktoriány a hosty ze Zlína začali lépe domácí, kteří se tlačili na polovinu hostů. V 6. minutě přihrával Sladký, Hrošovskému, jehož střela skončila nad brankou Dostála.

V 11. minutě měli příležitost hosté, ale Jugase vychytal včasným vyběhnutím Fillinger. V 18. minutě mířil z dálky Růžička nad a ve 34. minutě Sladký našel připraveného Dostála. První poločas se odehrál spíše na polovině hostů, kteří dobře bránili a nepouštěli domácí do vyloženějších příležitostí.

Ve druhém poločasu se do dobré příležitosti dostal Vaněček, ale hlavou ještě mířil nad branku. V 53. minutě se po podobné akci domácí radovali z úvodní branky, Štípek odcentroval a Vaněček hlavou rozvlnil sí 1:0. V 55. minutě mířil v dobré příležitosti Sladký nad branku. V 64. minutě pro změnu Hrošovský vedle. Největší šanci na zvýšení náskoku prováhal Mandula, když Aubrechtův centr hlavou usměrnil těsně vedle tyče. V 88. minutě mohl přidat gólovou pojistku Hrošovský, ale sám na penaltě branku netrefil. Hosté měli v závěru velkou příležitost na vyrovnání, Rokos obloučkem přehazoval vyběhnuvšího Fillingera, ale míč směřující do branky stačil vykopnout Štefl.

„V prvním poločasu byla hra vyrovnaná, my jsme sice lépe kombinovali, ale vyloženou šanci jsme si nevytvořili, po přestávce nám pomohla vedoucí branka, po které jsme si vypracovali ještě dvě stoprocentní šance a hráli dobře kombinačně. V závěru jsme měli štěstí při šanci hostů,“ okomentoval zápas trenér Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň – FC Tescoma Zlín 1:0

Poločas: 0:0

Sestava: Cipra – Aubrecht (80. Štefl), Růžička, Brož, Kubek – Štípek, Hrošovský, Filinger, Beránek (89. Frána) – Mandula (87. Šíša), Vaněček