Šlágr 13.kola svedl proti sobě dva vedoucí týmy, domácí Viktoriány a hosty z Olomouce. Úvodní branka na sebe nenechala dlouho čekat v 8. minutě se dostali hosté do vedení po střele Schmidta z hranice pokutového území. Domácí mohli srovnat ve 25. minutě, ale Bečka hlavou po standardní situaci minul. Ve 31. minutě to bylo již 0:2, to prostřelil Švihoříka z úhlu Texl.

Šlágr 13.kola svedl proti sobě dva vedoucí týmy, domácí Viktoriány a hosty z Olomouce. Úvodní branka na sebe nenechala dlouho čekat v 8. minutě se dostali hosté do vedení po střele Schmidta z hranice pokutového území. Domácí mohli srovnat ve 25. minutě, ale Bečka hlavou po standardní situaci minul. Ve 31. minutě to bylo již 0:2, to prostřelil Švihoříka z úhlu Texl.

Za dvě minuty bylo ještě hůř, střelu Ševčíka nešastně tečoval jeden z domácích obránců a Olomouc již vedla 0:3. Ve 45. minutě se hosté dostali do čtyřgólového vedení, když srazil míč za záda Švihoříka, Bečka. Domácí se gólově prosadili v nastavení prvního poločasu, po faulu na Vaňouse proměnil pokutový kop Šípek 1:4.

Do druhé půlky nastoupili domácí s úmyslem vstřelit co nejdříve branku a zápas otočit. V 50. minutě po centru z pravé strany trefil Černý břevno. V 52. minutě byl faulován Jarina a Šípek i druhý pokutový kop proměnil 2:4. Domácí v těchto chvílích soupeře přehrávali, ale dobře hrající obrana Olomouce tlaku odolávala. Další penaltu v 60. minutě již Šípek neproměnil. V 73. minutě Jarina po centru z pravé strany napálil míč z první znovu jen do břevna. Hosté spoléhali na brejkové situace, ale v jejich zakončení jim chyběla přesnost. Domácí svého soupeře tlačili, ale výsledkem bylo pouze 11 rohových kopů ve druhé půli.

„Zápas jsme si prohráli v prvním poločasu, kdy nás soupeř přehrál a vstřelil čtyři branky, po změně stran to byl úplně jiný výkon, ale bohužel bez výraznějšího gólového efektu. Sigmě gratulujeme k zaslouženému vítězství,“ hodnotil zápas trenér Jiří Kohout.

Viktoria Plzeň – Sigma Olomouc 2:4 (1:4)
Branky Viktorie: Šípek 2
Sestava:  Švihořík – Palka (46. Končal), Chocholoušek, Bečka, Hošálek – Mariánus (35. Lukeš), Hradecký, Šípek  – Jarina (81.Domabyl), Hvězda (46. Černý), Vaňous. Trenéři: Kohout, Schveinert, Průša