I ve svém druhém utkání nezaváhaly juniorky Viktorie Plzeň a v lize dorostenek si připsaly na své konto druhou výhru. ”Věděli jsme, že nás nečeká lehký soupeř jelikož Hradec se...

I ve svém druhém utkání nezaváhaly juniorky Viktorie Plzeň a v lize dorostenek si připsaly na své konto druhou výhru. "Věděli jsme, že nás nečeká lehký soupeř jelikož Hradec se pravidelně umístňuje v horních patrech tabulky. O to příjemnějším překvapením pro mě bylo, když od počáteční minuty jsme se nastěhovali před branku soupeře. Vypracovali jsme si i některé šance ale bez gólového efektu. V 9 min.však přišel šok v podání hradeckého gólu. Brance předcházela nádherná přihrávka od velkého vápna Hradce na půlící čáru mezi naše stopérky a samostatný únik hradecké hráčky, nutno však dodat že nahrávající byla naše hráčka J.Beštová. Po 5 minutovém herním výpadku způsobeným obdržením branky se děvčata otřepala a obraz hry byl opět stejný jako hanzl_frantisek_small.jpgna začátku utkání. Začalo i přibývat brankových příležitostí. V 16 min.po rohu a závaru před brankou soupeře zastoupila brankářku na čáře hráčka Hradce. V 28 minutě hezky nahrála na penaltu T.Strejcová B.Beštové, ta však volila ránu do brankářky. V 31 minutě střílela J.Beštová vedle pravé tyče. Velmi aktivní hra nakonec přinesla vyrovnání v 33 minutě z penalty nařízenou za ruku krásně vyrovnala A.Malinová. Tlak Viktoriánek pokračoval a přišel druhý gól. Přímák z levé strany střílela T.Strejcová šikovně okolo zdi a obrat byl dokonán 2:1. Hradec se prakticky nedostal do žádné vážné akce a tak se šlo do kabin s jednogólovým náskokem. O poločase jsem děvčata nabádal, že na 3 body máme a že musíme dále hrát aktivně. Druhý poločas upadl do průměru. Přesto jsme byli stále aktivní a vytvářeli jsme si šance. Za zmínku stojí 68 min. kdy centr od A.Malinové nezúročila B.Beštová, která hlavou přestřelila a v 69 min střílela aktivní M.Malinová, brankářka z námahou vytěsnila na roh. A jelikož ani Hradec se z ojedinělých výpadů neprosadil mohli jsme si připsat další 3 body. Za předvedenou hru a otočení výsledku v prvním poločase si myslím že zcela spravedlivě, uvedl trenér František Hanžl.

FC Viktoria Plzeň - DFC Slavia Hradec Králové 2:1