V derby dvou Viktorií, které se hrálo v rámci 24. kola ČFL, se ze tří bodů a z výhry radovali fotbalisté Viktorie Plzeň, kteří Žižkovu nastříleli tři branky. Svěřenci trenéra Milana Matejky si tak připsali devátou výhru, která by je měla v tabulce posunout o něco výše.

V derby dvou Viktorií, které se hrálo v rámci 24. kola ČFL, se ze tří bodů a z výhry radovali fotbalisté Viktorie Plzeň, kteří Žižkovu nastříleli tři branky. Svěřenci trenéra Milana Matejky si tak připsali devátou výhru, která by je měla v tabulce posunout o něco výše.

Domácím vyšel parádně úvod. Svého soupeře patrně zaskočili aktivní hrou a již v šesté minutě slavili jednobrankové vedení. Vladimír Darida zatáhl po pravé straně míč, pohrál si s obranou Žižkova a naservíroval míč Vitoušovi, ten hlavou překonal Boháče v brance Žižkova - 1:0. O sedm minut později to bylo již 2:0. Martin Sladký poslal míč za hostující obránce, na něj si naběhl Herák a střelou k tyči pokořil branku soupeře podruhé. V 16. minutě přišlo po zahraném souboji zranění Tomáše Krbečka, kterého musel nahradit Kamil Staněk. Ve 29. minutě se po závaru před brankou Houdka dostal odražený míč k Demjanovi a ten
kontaktní brankou snížil - 2:1. "Měli jsme velice dobrý začátek. Soupeře jsme jasně přehrávali. Bohužel potom přišlo zranění Krbečka, který měl hře dodávat kvalitu, vyzrálost. Tíha tak ležela na Sladkém, pro kterého to byl první zápas za juniorku od začátku," komentoval první část trenér Milan Matejka.

Druhý poločas hosté přeskupili sestavu, vynutili si územní převahu. "Žižkov se prezentoval velkou aktivitou, nám se nedařilo držet míč. Dobrou defenzivní hrou jsme však dokázali zamezit šancím soupeře." V 89. pojistil vedení Darida. Po individuální akci Heráka, který prošel s míčem polovinu hřiště, se přesně trefil včera v lize debutující Vladimír Darida - 3:1. "Myslím si, že dnešní výhra je naprosto zasloužená. I když my měli více ze hry v prvním poločasu, soupeř ve druhém. My však vstřelili tři branky, soupeř pouze jednu."

FC Viktoria Plzeň B - FK Viktoria Žižkov B 3:1