Dnes nás v 10.ligovém utkání čekal houževnatý, bojovný a pro naši kombinační, technickou hru velmi nepříjemný soupeř z Jablonce. Svůj styl hry předvedl zejména v 1.půli, kdy ani...

Dnes nás v 10.ligovém utkání čekal houževnatý, bojovný a pro naši kombinační, technickou hru velmi nepříjemný soupeř z Jablonce. Svůj styl hry předvedl zejména v 1.půli, kdy ani jedno mužstvo nezískalo výraznější územní převahu. Jablonci se dařilo kouskovat hru, nenechali nás hrát kombinaci po zemi. Byl to zejména v úvodu zápasu spíš boj o míč, než nějaká fotbalová krása, defenzívy obou týmu pracovaly pozorně, většina akcí se odehrávala ve středu pole. Mírnější tlak na půli soupeře jsme si po úvodních 10 min. postupně vytvářeli my. kdy Čihák zahrával 2 trestné kopy bez gólového efektu. V 16´vysunul Doležal Kuleho, ten v pěkném úniku střílel těsně vedle. O minutu později opět Doležal prošel středem obrany, místo střely si šel zbytečně pro penaltu. Když ani prudká střela Glazera z 20 m a pěkné vysunutí Vylety Sorokou po křídle neskončily gólem, byl to nᚠsoupeř, který nás do pauzy několikrát zatlačil před naši branku.

roman_vyleta_small.jpgVe 2.půli po provedených změnách v sestavě se naše hra výrazně oživila, hned ve 36´jsme zužitkovali rychlý brejk z levé strany. Tůma přesprintoval obránce soupeře a předložil přesnou přihrávku "pod sebe" nabíhajícímu Doležalovi, který nekompromisně k tyči otevřel skóre (1:0). Kluci se uklidnili, začali se více tlačit do šancí. Ve 47´krásně z dálky pálil Soroka, gólman byl ale na místě. O minutu později přesným pasem vysunul Doležal Vyletu, který po dlouhém sprintu unikl obraně, gólman jeho křižnou střelu vytáhl na roh. Z něj pak pohotovou hlavičkou jen těsně Hatina minul branku. V 57´jsme naše útočné snažení završili dalším gólem, Čihák přesným pasem našel Vyletu, který se zpětnou kličkou vyhnul hráčům soupeře i vyběhnutém gólmanovi a do odkryté brány skóroval (2:0). Do konce zápasu jsme ještě několikrát ohrozili bránu soupeře, střely Krále, Rytíře i Tuška k naší smůle již dalším gólem neskončily. Když se soupeř neprosadil ani trestným kopem z hranice vápna, v poklidu jsme zápas kontrolovali až do závěru utkání.Jsem rád, že tým nyní vystupuje jako kompaktní celek, střídající hráči jdou do zápasu s chutí a dnes byli zase přínosem pro mužstvo. Svědčí to o dobré náladě v mužstvu, všichni chtějí odevzdat to nejlepší a na herním projevu týmu je to znát. Pochvalu dnes zasluhují všichni hráči zejména za 2.poločas, kdy jsme byli lepší a soupeře výrazně přehrávali, řekl trenér Roman Vyleta.