Veledůležité tři body! Viktoriáni v souboji se Slavií vyhráli na domácí půdě 2:0 a stáhli náskok vedoucího týmu tabulky na tři body. Po konečném hvizdu logicky panovala spokojenost jak u Romana Hubníka, tak u hlavního trenéra Plzně Pavla Vrby.

„Zápas byl vyrovnaný. V prvním poločase jsme možná byli lepší, měli jsme tři čtyři situace, kdy jsme mohli dát gól. Rozhodlo asi to, že jsme ve vápně měli více prostoru a byli důraznější,“ hodnotil utkání Pavel Vrba.

Kapitána červenomodrých potěšilo zejména to, s jakým nasazením viktoriáni odehráli duel s vedoucím celkem FORTUNA:LIGY. „Slavii jsme do žádné výraznější gólovky nepustili, zvládli jsme to týmově. Kluky musím pochválit, každý tam dnes od první do poslední minuty nechal všechno,“ velebil si Hubník.

Čtyřiatřicetiletý obránce se po konci zápasu pořádně rozdováděl, když si vzal na starost vítěznou děkovačku. „To jsem si hodně užil. Jsem rád, že jsme vyhráli a že to mohlo proběhnout. Je to něco jiného a věřím, že i to nᚠtým povzbudí,“ řekl.

Západočeši tak o něco blíže poskočili k prvnímu místu v tabulce. „Jsem rád, že jsme Slavii stáhli na tři body, což je po tolika kolech hodně důležité, abychom byli na dostřel a nebyli jsme někde v dáli,“ usmíval se pětapadesátiletý kouč.

Rodák z Přerova si také pochvaloval atmosféru, kterou v důležitém utkání vytvořili domácí příznivci. „V Plzni jsou prostě úžasní fanoušci, byli pro nás zase dvanáctým hráčem v zádech. To nám strašně pomohlo,“ uzavřel Vrba.

Fotogalerie