Puma banner vlevoNabídni své místo
Permice volný prodej 1
Je načase zlomit špatnou sérii na Slavii, bude to boj, hecuje Patrik Hrošovský
10.05.2019
FCVP
Rozhovory

Je načase zlomit špatnou sérii na Slavii, bude to boj, hecuje Patrik Hrošovský

Neděle, 12. května, 18:00. V tento den a čas odehraje Viktoria Plzeň dost možná klíčový duel v boji o ligový titul, na Sinobo Stadium se utká s domácí Slavií Praha. Na výhru v Edenu čekají viktoriáni od dubna 2014, zlomí nelichotivou sérii? A jak se trenér Pavel Vrba se záložníkem Patrikem Hrošovským těší na atmosféru duelu?

Na duel se už celá viktoriánská kabina těší. „Je to důležitý zápas v boji o titul. My jsme hlavně rádi, že rozdíl mezi námi je jen dvoubodový a dá se říci, že je to vše v našich rukách,“ má radost Hrošovský. „Já jsem rád, že v tom zápase jde o hodně. Podařilo se nám dotáhnout na Slavii a doufám, že tomu bude odpovídat i nedělní zápas hraný v hodně zajímavé atmosféře,“ dodává Vrba.

Všichni vnímají, že může jít o klíčové utkání v boji o titul, nicméně jsou si vědomi, že poté následují ještě tři další duely v nadstavbové skupině. „Hraje proti sobě šest nejlepších týmů. Může to být směrodatný zápas, ale určitě ne rozhodující,“ pravil železný muž plzeňské sestavy Patrik Hrošovský. Podobně hovořil i trenér Pavel Vrba: „Kdybychom prohráli, tak by Slavia udělala obrovský krok k titulu. Ale pak nás čekají ještě tři těžké zápasy a v této hodně silné skupině může ztratit každý tým.“

Viktorii se na stadionu Slavie dlouhodobě výsledkově nedaří, přesto mají Plzeňané odhodlání sérii zlomit. „Je načase! I když víme, že poslední zápasy nám tam nevyšly, tak z klíčových duelů máme dobré zkušenosti, které nám třeba mohou pomoci. Bude to taktický a agresivní boj,“ ví slovenský záložník Hrošovský. „V minulosti se nám rozhodující zápasy většinou dařily. Dokážeme se na ně připravit a zvládnout je, ale soupeř taky bude chtít vyhrát. O to zajímavější to bude,“ tuší Pavel Vrba.

Na Sinobo Stadium se dá očekávat i bouřlivá atmosféra. „Vždy se na takový zápas těším, je to něco výjimečného. I toto utkání bude mít skvělou kulisu a je dobře, že to tak bude,“ říká Pavel Vrba. „Já mam rád, když je vyprodáno. Určitě je to lepší než někde, kde je horší kulisa. Hraje se pak lépe,“ doplňuje Patrik Hrošovský.

Foto: Michal Bártík
 

Související články

© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál
×
Dnes v 15:00 | Muži
FC Viktoria Plzeň
FC Baník Ostrava