Viktoriáni mají za sebou další zápas mezi elitou. V Mnichově narazili na opravdovou extra třídu, když proti domácímu gigantovi Bayernu podlehli 0:5. Utkání následně zhodnotil navrátilec do základu Jan Kopic a trenér Michal Bílek.

„Věděli jsme, že nás čeká soupeř, který porazil Barcelonu a je obrovským favoritem. Jejich hráči mají rychlost, perfektně ovládají míč, dávají skvělé míče za obranu... Připravovali jsme se na to, ale Bayern prostě byl nad naše síly. Přehrál nás ve všech směrech,“ uvědomoval si Michal Bílek.

„K takovým hráčům se těžko dostává. Mají skvělý první dotek s balonem, jsou rychlí a mají geniální fotbalové myšlení. Tohle všechno, když se skloubí, tak je strašně obtížné s nimi něco udělat. Dostali jsme bůra, ale bylo to s Bayernem Mnichov, a to se stalo i lepším týmům,“ doplnil Jan Kopic.

Dvaatřicetiletý záložník se vrátil do základní sestavy po několikatýdenní absenci kvůli zranění a hned proti jednomu z největších fotbalových gigantů. „Nic lehkého. Bayern ukázal svojí extra třídu. Dal nám dva góly z prvních dvou střel a byla to prostě větší váhová kategorie,“ ví křídelník s číslem 10.

Do Mnichova, který se dá autem zvládnout do tří hodin, přijely do bavorské metropole podpořit FCVP tisícovky fanoušků. „Na tohle budu vzpomínat do konce života. Sice s hořkou pachutí pěti obdržených gólů, ale jsem vděčný, že jsme si tady mohli zahrát. Všichni jsme se na to strašně moc nadřeli a zaslouženě teď hrajeme nejt잚í skupinu Ligy mistrů,“ je přesvědčen Honza Kopic.

Už v sobotu čeká Viktorku zápas domácí soutěže proti Mladé Boleslavi, poté hned odveta v Doosan Areně znovu proti Bayernu. „Není jednoduché hrát ligu, kde to zvládáme slušně a pak přepnout na Ligu mistrů, kde dostáváme příděly. Po psychické stránce musíme hráče připravovat na to, že hrajeme o evropské poháry i pro příští rok,“ prozradil kouč Bílek.

Fotogalerie