Evropa volá! Viktoria Plzeň remizovala v odvetě play-off Evropské ligy na horké půdě Larnaky 0:0 a po domácí výhře 3:1 si po roce opět zahraje základní skupinu. Bezgólové utkání hodnotil trenér Západočechů Pavel Vrba.

„Nevím, jestli jsme byli lepší. Larnaka hrála velice dobře doma i venku, ale my jsme jednou vyhráli, jednou remizovali, proto postupujeme,“ vysvětlil na pozápasové tiskové konferenci Pavel Vrba, proč jde Plzeň dál.

Viktoriáni sice kyperského soupeře vyřadili, ale plzeňský trenér na utkání našel pár nedostatků. „Očekával jsem, že v útočné fázi budeme mnohem účelnější a že se dostaneme do několika brejkových situací. Vadilo mi, že jsme v útoku nebyli tak aktivní, jak jsme si představovali a pomalu vůbec jsme se neprosadili,“ litoval Vrba.

Velkou roli ve výkonu plzeňských borců hrálo i nadmíru teplé počasí. „Tři čtyři hráči pomalu ani nemohli dojít do šatny. Podmínky pro nás byly úplně jiné, než na jaké jsme zvyklí. Připadalo mi, že hráči se s nimi vyrovnávali velice těžko. O to víc je chci pochválit, že do konce utkání bojovali a na hranici všech sil ukopali postup. V takovém počasí jsme snad ještě nehráli, bylo to pro nás trochu složité,“ prozradil třiapadesátiletý trenér.

Nakonec však nemusel Pavla Vrbu tolik tížit výkon mužstva, protože Plzeňané si pošesté z posledních sedmi sezon zahrají skupinovou fázi v jedné ze dvou nejprestižnějších evropských soutěží. „Po zápase převládá radost z postupu. Postoupili jsme, uhráli jsme výsledek, který jsme potřebovali. Budu to hodnotit z pohledu, že jsme ten dvojzápas zvládli tak, jak jsme chtěli,“ zakončil plzeňský kouč.

Fotogalerie